Czwarty tydzień Open October odbywający się w HP Demo Lab zostanie poświęcony urządzeniom do cięcia cyfrowego marki Zund. Odwiedzający będą mieli możliwość przetestowania maszyny Zund G3. Nam łatwiej powiedzieć czego Zund nie robi niż robi, gdyż jest to urządzenie wyjątkowo wszechstronne, o czym warto się przekonać na własne oczy.
Zund to znany i ceniony szwajcarski producent stołowych ploterów tnących. Globalna liczba instalacji przekracza dziś 13 000, co wskazuje na silną pozycję tej marki na rynku.
Wynikiem wieloletniego kunsztu konstruktorów Zund jest właśnie stół tnąco-frezująco-bigujący G3, który łączy w sobie najnowocześniejszą technologię oraz prostą, w wielu przypadkach intuicyjną obsługę. Konstruktorzy zastosowali w maszynie uniwersalną głowicę z wymiennymi narzędziami. Dzięki niej możliwe jest dopasowywanie systemu do wielu różnych zadań ciecia, bigowania czy frezowania z udziałem najróżniejszych materiałów (także tych najtwardszych).
Wysokowydajne narzędzia bigują i tną wszystkie powszechnie stosowane materiały opakowaniowe na poziomie jakości, który pozwala wyeliminować konkurencję. Stoły Zünd mogą wykonać wszystkie niezbędne kroki w produkcji opakowań lub oznakowania POS czy POP.
Rozwiązania tnące Zünd pozwalają wdrażać nowe pomysły, usuwając wszelkie granice w kreatywności i w doborze materiałów. Podłoża sztywne, elastyczne i składane oferują swoje nieograniczone możliwości. Z firmą Zünd, wykończenie staje się łatwe i opłacalne.
Produkcja na zamówienie jest rzeczą oczywistą w druku cyfrowym. W pełni zautomatyzowane wykańczanie, z systemem obróbki tektury stanowi logiczny krok w wysoce produktywnym cyfrowym procesie produkcyjnym. Zarówno w cyklu krótkim, jak i długim, należy spodziewać się najwyższej jakości na wszystkich poziomach procesu bez użycia matryc, przy minimalnych wymaganiach w zakresie personelu.
Gdy drukowane materiały trzeba bigować i ciąć po stronie niezadrukowanej, kamera ICC pomaga w ustaleniu ich pozycji i orientacji, automatycznie wykrywając krawędzie obiektu. Wykonuje się w ogromną łatwością.
Systemy tnące Zünd wraz z centrum sterowania Zünd Cut Center gwarantują optymalny proces produkcji od oryginalnego pliku do gotowego produktu. Do obsługi stacji roboczej operator używa prostego i wydajnego programu Zünd Cut Center kompatybilnego z oprogramowaniem RIP takich producentów, jak np. Caldera.
Zakres mediów i podłoży jakie możemy obrabiać za pomocą systemu tnącego G3 obejmuje: papiery, tapety, tkaniny (tekstylia), folie, bannery, OWV, siatki, płyty PCV, plexę, karton, tekturę, płyty re-board, dibond, materiały kompozytowe, styrodur, skórę oraz wiele innych.
Moduł frezujący oferuje wydajne frezowanie na szerokiej gamie materiałów, np. na zadrukowanych płytach aluminiowych dibond. Specjalna funkcja kompensowania powierzchni skanuje powierzchnię materiału, by zapewnić równą głębokość frezowania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku grawerowania i innych funkcji, które obejmują rylcowanie, np. dla zginania płyt Dibond i innych płyt kompozytowych.
Zund G3 może frezować znaki trójwymiarowe o głębokości nawet 50 mm.
By zapewnić maksymalną wydajność i żywotność sprzętu, system G3 jest całkowicie zamknięty i zaprojektowany tak, by chronić sprzęt przed pyłem i wiórami pozostałymi z cięcia i frezowania. Czujniki i urządzenia zabezpieczające gwarantują operatorowi całkowite bezpieczeństwo.
Dobrze zorganizowane miejsce pracy w Zund G3 posiada też wygodny system przechowywania dodatkowych modułów, narzędzi i noży.
G3 posiada dwuletnią gwarancję producenta i spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa niezbędne do uzyskania certyfikatów CE i UL. Wyjątkowa wydajność plotera G3 w zakresie cięcia, frezowania i wykrawania to nie przypadek, lecz efekt ponad 25 lat pracy i doświadczenia firmy Zünd w świadczeniu usług dla producentów tekstyliów, wyrobów skórzanych, opakowań, grafik ekspozycyjnych i znaków.
Możliwości Zunda G3 są ogromne. I o tym będzie można przekonać się każdego dnia, podczas ostatniego w tym roku, otwartego tygodnia. Zdecydowanie warto poświęcić czas na poznanie Zund’a – najlepszej technologii, przyszłości, w rozwiązaniach post-finishingowych. Nie jest ważne tylko ile możemy wydrukować, ale również, a może przede wszystkim, jak to wykończyć i co z tym można zrobić oraz jakie mamy do tego narzędzia.
Rejestracja na spotkania TUTAJ.
KL