Poligrafia Mimaki wprowadza przełomową technologię druku cyfrowego dla przemysłu włókienniczego

Mimaki wprowadza przełomową technologię druku cyfrowego dla przemysłu włókienniczego

0

Nowe urządzenie Tx300P-1800B z taśmą do przenoszenia tkanin to idealne rozwiązanie dla próbek, krótkich serii produkcyjnych, zleceń indywidualnych, nawet w przypadku grubych, przezroczystych i elastycznych tkanin

Firma Mimaki, producent szerokoformatowych drukarek atramentowych i systemów cięcia, ogłosiła dziś wprowadzenie nowego modelu drukarki do tekstyliów, Mimaki Tx300P-1800B (taśma). Ta drukarka o szerokości 1,8 metra została specjalnie zaprojektowana jako odpowiedź na potrzeby klientów z branży włókienniczej i odzieżowej w zakresie ekonomicznego wydruku krótkich serii na tkaninach z przeznaczeniem na produkty lub próbki. Jej wyjątkowa konstrukcja sprawia, że sprawdza się ona w druku na różnorodnych tkaninach, w tym na grubych materiałach o fakturowanej powierzchni, a także na tkaninach przezroczystych oraz elastycznych takich jak dzianiny. Eliminuje także potrzebę parowania lub prania w przypadku druku z użyciem tekstylnych atramentów pigmentowych Mimaki TP400, co pozwala ograniczyć wymaganą przestrzeń przy druku na tkaninach na żądanie. 

– Ponieważ klienci coraz częściej realizują swoje zakupy za pośrednictwem Internetu, jesteśmy przekonani, że będą zainteresowani tworzeniem indywidualnych projektów, a nie wyłącznie zakupem standardowych projektów dostępnych w sklepach detalicznych – mówi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki EMEA. – Oprócz potrzeb w zakresie opłacalnego druku próbek i niewielkich partii przedsiębiorczy producenci odzieży będą także poszukiwać rozwiązań, które pomogą im w zaspokajaniu rosnącego popytu ze strony konsumentów w tym zakresie. Nie będą także chcieli ograniczać swojego asortymentu tkanin, co ma miejsce w przypadku wielu aktualnie dostępnych rozwiązań w zakresie druku cyfrowego na tekstyliach. Drukarka Mimaki Tx300P-1800B typu taśmowego została zaprojektowana właśnie do realizacji tego rodzaju zadań. Dodatkowo, oprócz szerokiego wyboru atramentów do tekstyliów, tekstylny atrament pigmentowy TP400 umożliwia klientom samodzielną produkcję niewielkich partii bez konieczności parowania lub prania.

www.mimakieurope.com

KL