Poligrafia Mimaki zaprezentuje niesamowite rozwiązania podczas targów InPrint

Mimaki zaprezentuje niesamowite rozwiązania podczas targów InPrint

0

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych oraz urządzeń tnących dla branży tworzyw sztucznych, oznakowań/grafiki, rynków odzieżowych/włókienniczych i przemysłowych będzie podczas targów InPrint prezentował swoje rozwiązania dla indywidualnie projektowanych kanap, zasłon i sprzętów gospodarstwa domowego oraz innych przemysłowych zastosowań druku, jakie są możliwe dzięki wykorzystaniu urządzeń z naszego innowacyjnego portfolio. Targi InPrint odbędą się w Mediolanie, w dniach od 15 do 17 listopada 2016 r. Firma Mimaki będzie prezentować swoje innowacyjne rozwiązania niosące ze sobą nowe możliwości biznesowe dla klientów na stanowisku B20.

Wystawa całkiem nowych drukarek klasy przemysłowej

Centralną pozycję będą zajmować nowe, płaskie drukarki UV UJF-3042 MkIIUJF-6042 MkII, oferujące najlepszą w swojej klasie prędkość druku oraz dobrą przyczepność do powierzchni akrylowych i wielu innych materiałów, w tym szkła, metalu oraz żywic. Idealnie nadają się także do produkcji przełączników membranowych lub futerałów na smartfony, które muszą być ściskane lub składane. Dla tego typu systemów dostępny jest duży wybór atramentów umożliwiających drukowanie zarówno na materiałach sztywnych, jak i elastycznych, w tym atramentów o ogromnej odporności na ścieranie, zaprojektowanych pod kątem wytrzymałości oraz atramentów umożliwiających rozciąganie do 170% bez ryzyka powstania pęknięć. Tekstury można dodawać za pomocą unikalnego przezroczystego lakieru.

Adaptacja do rewolucyjnych zmian

– Obecnie znajdujemy się w okresie rewolucyjnych zmian, które wpływają na wiele różnych przedsiębiorstw – stwierdził Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu firmy Mimaki w krajach EMEA. Firma Mimaki szybko dostarcza na rynek nowe produkty, które pomagają odpowiadać na zmieniające się zapotrzebowanie w oszczędny i innowacyjny sposób. Jednym z nowych, obserwowanych przez nas trendów jest zapotrzebowanie na nowy wygląd pralek i innych sprzętów gospodarstwa domowego. Skutkuje to potrzebą unikalnego druku na każdym urządzeniu. Nie da się tego jednak osiągnąć za pomocą tradycyjnych technologii – tutaj właśnie z pomocą przychodzą drukarki atramentowe w pełnym kolorze. Dodatkowo obserwujemy rosnący popyt na drukowanie na panelach kontrolnych i przełącznikach membranowych na sprzęcie, co można teraz osiągać za pomocą technologii drukarek atramentowych oszczędzając przy tym koszty i pozwalając jednocześnie zachować niezbędną jakość.

[galeria=”1″]

Nowe podejście do formowania termicznego

Firma Mimaki zaprezentuje także swoją szerokoformatową wielofunkcyjną drukarkę UJF-7151plus, która umożliwia drukowanie na różnych podłożach, w tym m.in. tworzywach sztucznych, metalu, drewnie, skórze i szkle, na materiałach o rozmiarach maks. 28″ szer. × 20″ dł. i 6″ grubości (71,12 cm × 50,80 cm × 15,24 cm).

Drukarka UJF-7151plus będzie wykorzystywać atrament termiczny LUS-350 – unikatowy, rozciągliwy atrament przeznaczony do szerokiej gamy materiałów formowanych termicznie, szczególnie tych wymagających wyjątkowej twardości i wytrzymałości, np. części samochodowych. Atrament Mimaki LUS-350 jest kompatybilny z drukarkami Mimaki UJF-7151plus, JFX200-2513 i JFX200-2531. Atrament jest dostępny w kolorach CMYK, białym oraz w postaci unikatowego atramentu przezroczystego umożliwiającego także dodanie tekstury. Dostępne na stoisku urządzenie do formowania próżniowego Formech 508FS umożliwi odwiedzającym poznanie całego procesu formowania termicznego.

– Dzięki naszym najnowszym osiągnięciom, wykorzystanie drukarek atramentowych zostało znacznie poszerzone. Pozwala to naszym klientom korzystać z większej elastyczności produkcji. Mogą oferować swoim klientom większy wybór oraz zwiększać wartość dodaną zapewnianych przez siebie opcji –  dodaje Horsten. – Nie możemy się już doczekać, aby porozmawiać na temat tych możliwości z gośćmi targów InPrint i lepiej poznać ich potrzeby, co pomoże nam pokierować rozwojem naszych produktów. Wierzymy, że poprzez współpracę możemy sprawić, że ich firmy staną się jeszcze bardziej dochodowe, oferując w jej ramach narzędzia, pomysły i wsparcie w opracowywaniu nowych sposobów na świadczenie usług na rzecz obecnych klientów i pomagając w przyciąganiu nowych klientów za pomocą jeszcze bardziej kreatywnych zastosowań.

www.mimakieurope.com

KL