Poligrafia Wielkoformatowe Seminarium w Janowie Podlaskim

Wielkoformatowe Seminarium w Janowie Podlaskim

0

Licytacje ploterów, panel prezentacyjny i demonstracyjny, grill, impreza integracyjna, pokazy ogni i jeździecki, zwiedzanie słynnych stadnin. To wszystko czeka na uczestników dorocznego Seminarium Wielkoformatowego firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Doroczne, jesienne Seminarium firma Atrium Centrum Ploterowe organizuje w różnych regionach Polski. Tym razem w dniach 13-14 X 2016 zaprasza na Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. Dwudniowe spotkanie będzie poświęcone technologiom druku wielkoformatowego.

– Jesteśmy przekonani, że Państwa przyjazd okaże się dla Państwa owocny pod względem biznesowym jak i będzie znakomitą okazją do chwili odpoczynku i zabawy. – mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe.

Prelekcje ekspertów

Pierwszego dnia Seminarium, uczestnicy mogą liczyć na solidną dawkę wiedzy ale także i inspiracji z pierwszej ręki. Oprócz prezentacji polskich prelegentów, wieloletnich specjalistów z firmy Atrium, Artemis oraz Ikonos, organizator zaprosił światowej klasy ekspertów.

Z firmy Mutoh przyjedzie Gunter Caus, ekspert zarządzania kolorem w druku wielkoformatowym. Na liście jego specjalizacji znajdziemy zarządzanie barwą w konfiguracji 4 i 6 kolorowej, formulacje atramentów, analizę błędów druku od strony mechanicznej, elektronicznej i programowej. Będzie to nie lada gratka dla wielkoformatowych drukarzy.

Drugim gościem z fabryki ploterów Mutoh będzie Volker Lienig, szef sprzedaży i marketingu regionu EMEA, który przedstawi trendy obowiązujące teraz i te, które Mutoh wykreuje na najbliższe lata.

Po raz kolejny w Polsce zagości także, Rigte Groenbroek z firmy ONYX Graphics, producenta światowej klasy oprogramowania RIP. Spotkanie z Right będzie znakomitą okazją do poznania najnowszego produktu Onyx 12.

Ostatnim zagranicznym ekspertem, będzie Paul Koch, projektant pneumatycznego laminatora Shield. Jest to człowiek, który o laminacji wie wszystko i wiedzę tą przekaże uczestnikom seminarium.

Panel demonstracyjny

W zamkowych salach oprócz kilkunastu specjalistów z polski i zagranicy będzie czekać blisko 20 urządzeń do druku wielkoformatowego a także post produkcji. Uczestnicy będą mogli „na żywo” zapoznać się z ich możliwościami, od najmniejszych ploterów tnących przez najpopularniejsze 1.60-metrowe plotery Mutoh ValueJet po gigantyczne plotery produkcyjne, rolowe i LED-UV.

Wśród ploterów UMS i eko-solwentowych będą prezentowane: Mutoh ValueJet 1604 X, Mutoh ValueJet 1638 X, Mutoh ValueJet 1324 X, Mutoh ValueJet 628, Artemis 1621.

Flagowa linia ploterów ValueJet zostanie zaprezentowana w całej okazałości. Uczestnicy Seminarium będą mieć niepowtarzalną okazję na sprawdzenie wszystkich modeli do druku ekologicznego. Warto pamiętać, że plotery ValueJet to nie tylko nowoczesne i stabilne plotery wyposażone w szereg japońskich technologii takich jak Drop Master, który czuwa nad kompensacją grubości medium czy też Intelligent Interweaving, który sprawia, że nawet początkujący drukarz wielkoformatowy będzie produkował atrakcyjne grafiki w łatwy i wygodny sposób. Plotety ValueJet to także przyszłościowe podejście do tematu druku LFP czyli ekonomia i ekologia. Oszczędność zachodzi na wiele sposobów poprzez stabilność pracy, niski pobór energii w odróżnieniu od innych, konkurencyjnych „eko” technologii czy też choćby poprzez stosowanie pionowych systemów dostarczania atramentu. Ekologia rozumiana przez nas jako dystrybutora to nie marketing a fakty. Atramenty Mutoh UMS stosowane w ploterach ValueJet posiadają jako jedyne pisemny certyfikat ekologiczny Eurofins a materiały Ikonos z naszej polskiej fabryki posiadają m.in. certyfikat PZH.

Uczestnicy będą mogli przetestować także następujące plotery LED i UV: Mutoh ValueJet 426 UF, Mutoh ValueJet 1626 UH, Artemis Orion 2512, Artemis Pulsar 3208, Artemis FR 250.

Druk LED-UV daje duże możliwości w wielu branżach, nie tylko reklamowej i poligraficznej. Zaprszamy do przyjazdu i sprawdzenia na żywo na czym mogą drukować nasze, wielokrotnie nagradzane plotery LED-UV. Pokażemy zarówno kompaktowy ploter „biurkowy” Mutoh jak i kilkutonowe urządzenia Artemis do naprawdę ciężkiej produkcji.

Druk bezpośredni na odzieży, koszulkach będzie prezentowany na drukarce DTG Mutoh ValueJet 405 GT. Z kolei druk sublimacyjny na 65-calowym Mutoh ValueJet 1638 WX.

Specjaliści Artemis zaprezentują cięcie laserowe na urządzeniu BDR 6050 a tradycyjne cięcie folii na znanym i lubianym ploterze Summa D60.

Nie zabraknie także innowacyjnych, nagradzanych i certyfikowanych technologii atramentowych takich jak Mutoh UMS i pionowych systemów workowych.

W zakresie materiałów IKONOS zainspiruje uczestników najnowszymi materiałami z polskiej fabryki ale także solidnym i szerokim portfolio swoich mediów.

Jesteśmy przekonani, że uczestnicy będą zadowoleni z możliwości sprawdzenia możliwości sprawdzenia różnego rodzaju urządzeń w jednym miejscu. Co więcej, będą mogli dopytać i poradzić się polskich i zagranicznych ekspertów druku wielkoformatowego.

Licytacja ploterów i inne atrakcje

– Janów Podlaski słynie z licytacji koni. Konikiem wieczoru będzie licytacja ploterów. Można będzie wylicytować najlepsze na rynku technologie w atrakcyjnych cenach ale poziom jakie osiągną zależą od samych uczestników licytacji. Taka jest magia licytacji – mówi Paweł Stania.

Oprócz licytacji organizator dla uczestników przewidział także atrakcyjne pokazy jeździeckie, ogni czy też zwiedzanie słynnych stadnin. Będzie też chwila na zabawę i kuluarowe rozmowy nie tylko o druku wielkoformatowym…

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie organizatora. Liczba miejsc jest ograniczona.

www.atrium.com.pl

KL