Nowości Océ VarioPrint 6160 w firmie Uni-Druk

Océ VarioPrint 6160 w firmie Uni-Druk

0

W ostatnim czasie w firmie Uni-Druk z podpoznańskiego Lubonia rozpoczęła pracę nowa monochromatyczna maszyna cyfrowa na papier cięty Océ VarioPrint 6160. Dzięki możliwości drukowania w formacie B3, urządzenie znacznie usprawniło realizowaną tu produkcję, głównie w zakresie niskonakładowych książek i broszur. Jest ono jednocześnie pierwszym systemem druku cyfrowego zakupionym przez tę działającą niemal od 20 lat firmę.
                         
Witold Przymusiński, współwłaściciel firmy Uni-Druk, tak tłumaczy fakt wejścia w segment produkcji cyfrowej: Nasza drukarnia specjalizuje się w produkcji książkowej, której nakłady w ostatnich latach zaczęły systematycznie spadać. Chcąc zaoferować naszym klientom szeroki zakres usług w konkurencyjnych cenach, podjęliśmy decyzję o inwestycji w wysokowydajny monochromatyczny system druku cyfrowego. Służy on do wykonywania nakładów od kilku do kilkuset egzemplarzy, znacznie zwiększając naszą elastyczność przy obsłudze poszczególnych klientów i znakomicie wpasowując się w specyfikę produkcji Uni-Druku. Maszyna pozwoliła nie tylko utrzymać współpracę z dotychczasowymi klientami, oczekującymi atrakcyjnych cenowo prac przy zamawianiu niskich nakładów, ale też pozyskać nowych zleceniodawców, zainteresowanych profesjonalnym drukiem książek i broszur.

Warto dodać, że maszyna Océ VarioPrint 6160 to pierwsze urządzenie cyfrowe w parku sprzętowym firmy Uni-Druk, obejmującym m.in. maszyny offsetowe do druku jedno- i wielobarwnego, system CtP oraz bogato wyposażoną introligatornię. System Océ VarioPrint 6160 pracuje w technologii Océ Gemini Instant Technology, pozwalającej na jednoczesne zadrukowywanie obu stron arkusza. Maszyna, o wydajności 160 str. A4/min., oferuje jakość zbliżoną do offsetu, idealne – jak zapewnia producent – pasowanie obu stron arkusza i pozwala na stosowanie wielu różnorodnych podłoży. Drukuje w formacie B3 co – jak tłumaczy Witold Przymusiński – było jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem rozwiązania firmy Océ: W przypadku książek naukowych, drukowanych w formacie B5, daje nam ona możliwość produkcji z dwukrotnie wyższą – w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi – prędkością. Arkusz B3 pozwala też na łatwe wykonanie oprawy twardej książki wydrukowanej w formacie B5, co w przypadku produkcji w formacie A3 jest mocno utrudnione. Firma Océ jako jedyny producent była w stanie zaoferować nam urządzenie umożliwiające druk cyfrowy w formacie B3; nie bez znaczenia były też inne zalety maszyny Océ VarioPrint 6160 – wysoka jakość i rozdzielczość, brak połysku zadruku i pofalowania papieru, dobre utrwalanie obrazu na podłożu, możliwość stosowania różnych mediów, a także sprawny i łatwo dostępny serwis. Także sama instalacja i wdrożenie przebiegły szybko i sprawnie, a szkolenie naszych pracowników nie stanowiło najmniejszego problemu. Dotychczasowa eksploatacja maszyny przebiega bardzo sprawnie, a sam system w pełni zaspokoił nasze oczekiwania.

Firma Uni-Druk działa na rynku niemal od 20 lat, specjalizując się w drukowaniu książek oraz różnego rodzaju materiałów informacyjno-reklamowych – katalogów, folderów, broszur, ulotek, kalendarzy itd. Za sprawą ostatniej inwestycji w druk cyfrowy, nakłady realizowanych tu zleceń rozpoczynają się już od kilku egzemplarzy i sięgają z reguły kilkunastu tysięcy sztuk. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, o wieloletnim doświadczeniu w branży poligraficznej i jesteśmy postrzegani jako sprawna, średniej wielkości drukarnia, oferująca kompleksowe usługi poligraficzne – podsumowuje Witold Przymusiński.