Logo

NowościWielki Format

Omega 1: nowość od Durst

Omega 1 daje możliwość wejścia w produkcyjny druk UV bez gigantycznych nakładów finansowych, gwarantując jednocześnie najwyższą dla marki jakość, solidność, stabilność i wydajność.

Durst Omega 1 został zaprojektowany na rynek „entry level”. Jest to nowa koncepcja firmy Durst, która chce zaproponować urządzenie niedrogie, szybko dostępne, a zarazem wyposażone w najnowsze i najlepsze technologie wykorzystywane przez największe maszyny UV Durst Rho. Jednakże Omega 1 bazuje na 10 letnim doświadczeniu producenta i nie traci na tym na niezawodności i solidności, gdyż te atuty są dla włosko-austriackiego producenta priorytetowe.

Omega 1 to ploter o wysokiej rozdzielczości druku. Nowoczesne głowice greyscalowe drukują w maksymalnej rozdzielczości aż 1728 dpi. Za wysoką jakość prowadzenia głowic odpowiada magnetyczny napęd, który w odróżnieniu od mechanicznego gwarantuje jeszcze wyższą precyzję i powtarzalność druku.

Nowy Durst to maszyna, którą można zamówić w kilku wariantach kolorystycznych. Atramenty UV dostarczane są w 1 litrowych, bezzwrotnych opakowaniach. Te ekologiczne tusze mogą być uzupełniane w czasie druku. Oprócz standardowego wariantu 4-kolorowego, maszynę można „doposażyć” w kolory dodatkowe LC, LM czy też kolory z palety PCA: pomarańcz i fiolet które podwyższają dostępny gamut kolorystyczny o kilkanaście procent. Dodatkowy kolor biały może funkcjonować w wersji z nadrukiem lub poddrukiem. Jako element uszlachetniający wydruki można wykorzystać inny „kolor” – bezbarwny lakier. Na koniec nie można zapomnieć o kolejnej nowości – kolorze szarym, który idealnie sprawdza się w drukach w skali szarości, czy też innych trudnych gradientach.

Ploter UV Omega 1 to maszyna drukująca na materiałach płaskich takich jak: Kapa, Forex, Dibond, drewno, karton i innych o maksymalnej grubości 5 cm. Omega 1 błyskawicznie może się przezbroić w system rolowy umożliwiający zadruk na banerach, foliach, papierach, tekstyliach i innych mediach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 160 cm i nieograniczonej długości.

Omega wyposażona jest w profesjonalne oprogramowanie sterujące i serwer Durst Rho Linux oraz oprogramowanie Caldera RIP Server (Copy RIP).

Segmencie maszyn „entry level” w większości przypadków cechuje się niskim poziomem niezawodności co wyklucza zastosowanie takich urządzeń w produkcji. Znając te bolączki rybku Durst zaprojektował Omegę 1 maszynę produkcyjną, cenowo dostępną „dla każdego”. Maksymalna prędkość druku Omegi wynosi 35 m2/h.

Omega 1 sprawdzi się w drukarniach wielkoformatowych oraz agencjach reklamowych jak i w drukarniach sitodrukowych, u producentów opakowań, POS i innych oznakowań a także w wielu zakładach produkcyjnych. Jak określa producent Omega 1 daje możliwość wejścia w druk UV bez ryzyka.