Marketing MIX STI Group dla Grant’s Scotch Whisky

STI Group dla Grant’s Scotch Whisky

0

STI Group otrzymał bardzo specyficzne zadanie do wykonania – zamknięcie klimatu i ducha wieloletniej tradycji w jednym displayu. Marka Grant’s Scotch Whisky jest bowiem najstarszą firmą rodzinną, która wytwarza i butelkuje szkocką whisky typu blended.

Odpowiedzią na to wyzwanie był design bazujący na rodzinnych powiązaniach i dziedzictwie, tak aby kupujący mogli zobaczyć w jaki sposób butelki whisky były transportowane i dostarczane do sklepów ponad 60 lat temu. Celem było zwiększenie sprzedaży oraz pogłębienie świadomości marki.

Wooden Cube Display

STI zaproponowało unikalne rozwiązanie, które łączy wszystkie wymienione powyżej wartości. I tak powstał Wooden Cube Display, zdolny pomieścić 60 butelek o pojemności 0,7 l, wykonany ze sklejki z drzewa liściastego, o wymiarach 400 x 400 x 1800 mm. Display zaprojektowano na potrzeby przewoźnej akcji promocyjnej, która odbywa się w sklepach na terenie Danii. Display może być pozycjonowany przez merchandisera, jest łatwy do zatowarowania oraz do złożenia podczas przewozu.

Szlachetne drewno i nietypowy druk UV

Pomimo, iż zajmuje niewiele miejsca w sklepie, display jest bardzo widoczny , klient nie potrafi przejść obok niego obojętnie. Zastosowanie drewna odzwierciedla prestiż marki, a nietypowe zastosowanie druku UV podkreśla oryginalność. STI Group zaproponowało więc połączenie szlachetności bursztynowego trunku z historią rodzinnego biznesu marki Grant’s Scotch Whisky.