Marketing MIX Nośniki outdoorowe 12x3m oraz 6x3m najbardziej zauważalne przez kierowców

Nośniki outdoorowe 12x3m oraz 6x3m najbardziej zauważalne przez kierowców

22
0

Przeprowadzone na zlecenie Grupy Ströer badanie Atlas udowodniło bardzo wysoką skuteczność nośników 12×3 oraz 6×3. Wśród objętych nim, najpopularniejszych formatów OOH, czyli: 12×3, 6×3, Billboard, Super Scroll i Citylight, to właśnie trzydziestosześcio- i osiemnastometrowe tablice okazały się najbardziej efektywne.

Udowodniono, że są najczęściej zauważane, przyciągają wzrok kierowcy na najdłuższy czas (np. 12×3 na 166,2 milisekund vs 17,0 milisekund w przypadku citylightów), podbijają spontaniczną i wspomaganą rozpoznawalność reklamy (odpowiednio 18 i 28% dla formatu 12×3 oraz 17 i 28% dla formatu 6×3), zaciekawienie marką, a także jej znajomość i wizerunek implicite. Formaty: 12×3 i 6×3 osiągnęły najwyższy poziom wskaźnika Ad Impact, czyli zbiorczego wyniku badanych parametrów.

Podczas badania wykorzystano nowoczesny symulator jazdy pozwalający na wywołanie wrażenia rzeczywistego kierowania samochodem, wymuszając zachowania, jakie zwykle towarzyszą prowadzeniu pojazdu oraz urządzenie eye-tracker śledzące ruchy gałek ocznych badanego oraz elementy trasy, na które zwraca on uwagę.  Eye-tracker zwykle stosowany jest do niewielkich badań obejmujących maksymalnie 30 osób. W przypadku Atlasa wykonano aż 240 pomiarów.

Badanie Atlas trwało od lipca do października 2013 roku i objęło 1100 dorosłych, posiadających prawo jazdy osób. Uczestników podzielono na 12 grup, które zetknęły się z różnymi kombinacjami marek, formatów nośników, częstotliwości kontaktów z nimi oraz ich umiejscowienia.  Badanie zrealizował instytut badawczy Millward Brown, a jego rezultatem będzie stworzenie oprogramowania pozwalającego na optymalizację kampanii OOH.

Zdjęcie: © Pavel Losevsky – Fotolia.com
www.pl.fotolia.com/ooh