Logo

Trade marketing

Fespa 2015: współrzędne przestrzenne ustawione – miejsce docelowe: Kolonia

Zostało już tylko kilka miesięcy do targów FESPA Global Expo 2015. Tym razem spotkamy się w Kolonii, największym mieście zamożnego niemieckiego regionu metropolitalnego Ren-Ruhra.

Założona w latach 20. XX wieku firma KoelnMesse, mieszcząca się w pobliżu jednego z głównych dworców kolejowych miasta (Köln Messe/Deutz), jest dziś piątą co do wielkości firmą targową na świecie. To doskonałe miejsce na organizowaną w tym roku w tematyce kosmicznej wystawę FESPA, na której zostaną zaprezentowane najnowsze innowacje i możliwości biznesowe dla naszej ogólnoświatowej społeczności użytkowników drukarek specjalnych.

Poznajemy Kolonię

Opisana w przewodniku Lonely Planet jako trójwymiarowy podręcznik do historii i architektury, kryjąca najprawdopodobniej niezliczone atrakcje, Kolonia stanowi fascynującą mieszankę starożytnych rzymskich murów, średniowiecznych kościołów, awangardowych konstrukcji i nowoczesnych drapaczy chmur rozsianych wzdłuż Renu – doskonałe tło dla targów FESPA Global Expo.

Czego zatem mogą spodziewać się goście i targowicze podczas pobytu w Kolonii?

Jedną z rzeczy, obok których z pewnością nie będą wstanie przejść obojętnie, jest słynna Katedra w Kolonii, która mając 157 m wysokości góruje nad miastem od zakończenia budowy w 1880 roku. Oficjalnie główna atrakcja turystyczna miasta i najczęściej odwiedzana budowla w Niemczech, katedra jest największym kościołem gotyckim w Europie Północnej. Tym, co czyni tę olbrzymią konstrukcję jeszcze bardziej imponującą jest fakt, że przetrwała bombardowania w czasie II wojny światowej, co doprowadziło także do uznania katedry za miejsce światowego dziedzictwa w 1996 roku. Stanowczo zalecamy szybki wypad na szczyt wieżowca Kölntriangle, skąd roztacza się wspaniały, niczym nie zakłócony widok na katedrę.

Wycieczki do Kolonii nie można by uznać za udaną bez skorzystania oferty rzeki Ren. Rejs łodzią umożliwi gościom podziwianie najlepszych panoramicznych widoków miasta oraz poznanie ciekawych faktów z historii Kolonii. Można także wskoczyć na pokład łodzi, na której odbywa się wieczorne przyjęcie i tańczyć na Renie w nocnej scenerii. Informacje na temat rozkładu rejsów i lokalizacji łodzi można znaleźć na stronie www.kolnticket.de.

Jak przystało na duży ośrodek kulturalny, w Kolonii znajdują się 42 muzea i mnóstwo rozmaitych galerii sztuki. Jednym z nich jest Muzeum Ludwig, poświęcone sztuce współczesnej XX wieku i mające największą poza Stanami Zjednoczonymi kolekcję pop artu. Wielbiciele sitodruku nie mogą przegapić „M-Maybe” Roya Lichtensteina, czy też „Brillo Boxes” Andy’ego Warhola – kolejnego z genialnych dzieł, jakie można zobaczyć w tej galerii.

Osoby niezainteresowane sztuką mogą wybierać spośród wielu innych muzeów, każde o własnym niepowtarzalnym uroku. Na przykład, Niemieckie Muzeum Sportu i Olimpiady przedstawia historię krajowego, międzynarodowego i olimpijskiego sportu, natomiast Muzeum Karnawału w Kolonii pokazuje, dlaczego karnawał jest głównym elementem tożsamości miasta od początków XIX wieku. Kolejną propozycją może być Muzeum Czekolady (Schokoladenmuseum), które z powodu swojej malowniczej lokalizacji nad brzegami Renu, będzie słodkim przerywnikiem w targach – można w nim nawet dostać jedną lub dwie bezpłatne próbki! Część muzeum jest poświęcona sprzedaży i reklamie czekolady – gratka dla gości FESPA, zainteresowanych promowaniem marki i produktu.

Zważywszy na tematykę kosmiczną targów FESPA Global Expo, można także wybrać się na wycieczkę do Planetarium w Kolonii. Zlokalizowane w szkole, gdzie zostało założone przez byłych uczniów w 1960 roku, centrum mieści obserwatoria astronomiczne dla odwiedzających, umieszczone pod dwiema kopułami. Odwiedzając targi FESPA, aby zgłębić wszechświat druku, można znaleźć inspirację, patrząc w gwiazdy!

[galeria=”1″]

Gastronomia

Istnieje mnóstwo smacznych sposobów na poznanie niemieckiej kultury podczas targów FESPA 2015, ponieważ Kolonia szczyci się ponad 3 000 pubów, kawiarni i restauracji, z których wiele serwuje lokalne specjały, takie jak Kölsche Kaviar (kaszanka z cebulą), Halve Hahn (bułka żytnia z półdojrzałym serem Gouda, cebulą i musztardą), Hämmche (golonka gotowana) lub Soorbrode (danie z wołowiny). Typowy koloński nastrój zdecydowanie zapewnią browary Sion oraz Brauhaus zur Malzmühle.

Będąc kulturowym tyglem, który każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata, Kolonia ma także całkiem sporo międzynarodowych restauracji, w tym azjatyckich (chińskich, japońskich, wietnamskich), latynoamerykańskich (meksykańskich, argentyńskich) oraz śródziemnomorskich (greckich, włoskich i hiszpańskich). Spędzając wieczór z kolegami i klientami, przybyli z całego świata goście targów FESPA mają niezwykle bogaty wybór. Więcej informacji na temat restauracji w Kolonii można znaleźć tutaj.

Zakupy i rozrywka

Oczywiście, mając trochę wolnego czasu i pieniędzy, dobrze wiedzieć, że Kolonia należy do czołówki niemieckich miast, w których warto robić zakupy. Najpopularniejsze handlowe ulice to Schildergasse i Hohe Straße. Osoby, które preferują modne boutiki i luksusowe marki, poczują się jak u siebie na ulicach Ehrenstraße i Mittelstraße. Sklepy i pasaże handlowe nie tylko potrafią doskonale zaspokajać konsumenckie bodźce, ale także przypominają galerie grafiki i reklamy handlowej.

W czasie targów FESPA 2015 w Kolonii odbędzie się kilka imprez muzycznych i przedstawień teatralnych. W dniach 9-25 maja odbędzie się festiwal Sommerblut Festival der Multipolarkultur, na którym można będzie obejrzeć pokazy i przedstawienia artystyczne. W dniach 18-19 maja Filharmonia Kolońska będzie gościć Gürzenich Orchestra, która zagra symfonie i koncerty Beethovena i Bernda Aloisa Zimmermana.

Relaks i wypoczynek

Mniej więcej 280 hoteli w mieście z pewnością będzie w stanie zaspokoić każde potrzeby. Trzy hotele położone najbliżej KoelnMesse to DorintRadisson Blu oraz ibis – wszystkie w odległości bardzo krótkiego spaceru, mające pokoje na każdą kieszeń. Osoby chcące zatrzymać się nieco bliżej centrum mogą skorzystać z oferty Hotelu Adagio o awangardowym, nowoczesnym wystroju, położonym 10 minut marszu od takich zabytków, jak wspomniana katedra. A jeśli ktoś naprawdę potrzebuje wypoczynku, powinien udać się do hotelu i term Mauritius w dzielnicy Stare Miasto, gdzie znajdzie termalne spa o powierzchni 3 500 m², w tym siedem saun, trzy okrągłe wanny do gorącej kąpieli i ofertę zabiegów kosmetycznych. Spa będzie doskonałym zwieńczeniem długiego dnia spędzonego w pawilonach targowych FESPA!

Dojazd

Centralne położenie targów Koelnmesse oznacza, że goście mogą liczyć na łatwy dojazd do i z centrum miasta, a także z lotnisk i dworców kolejowych.

Z lotniska Kolonia-Bonn należy udać się na stację „Koln/Bonn Flughafen”, gdzie można wsiąść do pociągu Regional Express (jadącego do Monchengladbach), aby wysiąść na stacji Koln Messe/Deutz, położonej tuż przy centrum targowym. Przejazd zajmuje około 12 minut.

Z lotniska Düsseldorf należy udać się na stację „Flughafen Düsseldorf” i wsiąść do pociągu Regional Express (jadącego do Aachen lub Koblenz) z peronu 4, do stacji Koln Messe/Deutz. Przejazd zajmuje około 45 minut.

Z lotniska Frankfurt należy udać się na stację „Frankfurt Flughafen Fernbahnhof” i wsiąść do pociągu ICE, który odjeżdża z peronu 7 i zatrzymuje się dopiero na stacji Koln Messe/Deutz. Przejazd zajmuje około 50 minut.

Z dworca głównego w Kolonii, goście mogą także wsiąść do pociągu S-Bahn z peronu 10, linie S6, S11, S12 i S13 do stacji Koln Messe/Deutz. Targi znajdują się około 1,5 km od centrum miasta, dokąd można łatwo dojść piechotą, dojechać koleją S-Bahn lub przeprawiając się przez rzekę.

Do zobaczenia w maju 2015

Jak widać, w czasie pobytu w Kolonii na targach FESPA 2015 na gości czeka cała galaktyka nowych możliwości w dziedzinie druku, ale także mnóstwo odkryć i zabawy. Mamy nadzieję, że Państwa pobyt będzie w równym stopniu udany, co niezapomniany!

Aby zarejestrować się na targi FESPA 2015 lub uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę http://2015.fespa.com/en/.

OOH magazine jest partnerem targów.

TAGS