Trade marketing Sześć projektów opakowań z tektur Metsä Board wśród finalistów 2018 European Carton...

Sześć projektów opakowań z tektur Metsä Board wśród finalistów 2018 European Carton Excellence Award

0

Organizacje Pro Carton i ECMA właśnie przedstawiły finalistów konkursu European Carton Excellence Award 2018. Sześć spośród 36 finałowych projektów wyprodukowano z tektur Metsä Board. Każde z tych opakowań zostało zgłoszone przez klientów Metsä Board w następujących kategoriach: żywność mrożona i chłodzona, fast food i żywność wygodna, żywność sucha i napoje, słodycze, produkty medyczne i farmaceutyczne oraz produkty non-food.

– Niezwykle nas cieszy, że w finale ponownie znalazło się wiele opakowań wykonanych z naszych tektur. Wobec zainteresowania ograniczaniem zużycia materiałów nieodnawialnych oraz zaspokajaniem potrzeb konsumentów w zakresie pełnego bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, jesteśmy głęboko przekonani, że tektury z włókien pierwotnych są świetnym punktem wyjściowym do spełnienia tych wymagań. Połączenie naszych tektur z nowoczesnymi projektami, którego przykładem może być wysoka jakość zgłoszonych prac konkursowych, jest korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron – powiedział Mika Paljakka, VP Sales EMEA, Metsä Board.

Wszystkie prace, które zostały zakwalifikowane do finału, można obejrzeć i zagłosować na nie pod adresem www.procarton.com. Głosowanie publiczności zakończy się 16 września, a zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 20 września w Rydze, na Łotwie.

Na konkurs European Carton Excellence Awards nadsyłane są setki zgłoszeń. Jurorzy oceniają innowacyjność projektów, wygodę użytkowania, promocję marek oraz istotną rolę tektury opakowaniowej jako materiału zgodnego z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Finalistami, którzy wykorzystali tektury Metsä Board, są:

ASDA QUBE

Producent opakowania: Qualvis Print & Packaging

Właściciel marki: Asda

 

HOT2HOME™

Producent opakowania: Acket drukkerij kartonnage

Właściciel marki: LambWeston/Meijer

 

OPAKOWANIE PLUSZAKA I JAJKA CZEKOLADOWEGO

Producent opakowania: Mayr-Melnhof Packaging UK

Właściciel marki: Mondelēz International

 

OPAKOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH SOLEKO – QUEEN’S OROS

Producent opakowania: Artigrafiche Reggiane & Lai

Właściciel marki: Soleko

 

OPAKOWANIE SPEEDE® DLA WIHA

Producent opakowania: Karl Knauer

Właściciel marki: Wiha Werkzeuge

 

OPAKOWANIE SERA KOZIEGO ZOE & ZAZU

Producent opakowania: Model

Właściciel marki: Emmi Schweiz

www.metsaboard.com

JK