Logo

Marketing MIX

ReachaBlogger będzie przyznawał medale za rzetelne informowanie o epidemii – startuje akcja „Informuj odpowiedzialnie”

Plaforma influencerska ReachaBlogger.pl startuje z akcją związaną z szerzącymi się niesprawdzonymi, nierzetelnymi oraz mogącymi szkodzić informacjami związanymi z epidemią koronawirusa. Platforma zrzeszająca ok. 6 tys. twórców, którzy łącznie mają 77 mln followersów, rozpoczyna nagradzanie twórców. Pamiątkowe medale trafią do tych, którzy zapewniają swoim followersom rozrywkę pomagającą rozładowywać stres związany z epidemię, oraz dostarczają informacji w sposób odpowiedzialny i rzetelny.

Akcja „Informuj odpowiedzialnie” zorganizowana przez platformę ReachaBlogger ma na celu zwrócenie uwagi twórców na konieczny profesjonalizm i odpowiedzialność w związku z rolą jaką odgrywają oni dla swoich followersów, a co za tym idzie jak istotny wpływ mają oni na społeczeństwo, które teraz, bardziej niż zwykle, potrzebuje informacji i rozrywki nie tylko ciekawej, ale też rzetelnej i sprawdzonej.

ReachaBlogger będzie nagradzał tych twórców, którzy jego zdaniem wywiązują się z tego zadania znakomicie: będzie przyznawać im (i wysyłać) medale pamiątkowe wraz z listami gratulacyjnymi.

 Na naszej platformie mamy 6 tys twórców, dla których zsumowana liczba followersów to ponad 77 milionów. To duże liczby, a co za tym idzie także duża odpowiedzialność w zakresie komunikacji na temat wirusa COVID-19. W dużej części publikacji obserwujemy dojrzałość i wyważony ton, ale jednak część twórców wciąż publikuje lub szeruje niesprawdzone informacje. Chcemy zachęcić twórców do rzetelnego weryfikowania opinii oraz odpowiedzialnego podejścia do tworzenia kontentu. To ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W ten sposób, mając w rękach doskonałe narzędzie, influencerzy mogą realnie pomóc społeczeństwu szerząc dobre praktyki, a także dobrego ducha, który jest teraz nam wszystkim bardzo potrzebny – mówi Robert Sosnowski, CVO platformy ReachaBlogger.pl.

Platforma poleca sprawdzanie danych na temat epidemii w pewnych źródłach, takich jak np.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.bing.com/covid

– Nie jesteśmy ekspertami w zakresie medycyny ani epidemii. Ale naszą rolą jest teraz udzielanie wsparcia społeczeństwu w takim zakresie, w jakim jesteśmy w stanie to robić dodaje Robert Sosnowski.

KL