Marketing MIX „Dziki Zachód” w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

„Dziki Zachód” w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

0

Medical Design Studio specjalizuje się w projektach, których celem jest tworzenie w placówkach medycznych miejsc przyjaznych dla pacjentów. Szczególną pozycję w portfolio firmy zajmują wyjątkowe realizacje dla szpitali dziecięcych. Jedną z przykładowych prac jest niedawno ukończona aranżacja pracowni tomografii komputerowej zaprojektowana dla Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Tematem przewodnim grafik wykonanych na ścianach pracowni i samym urządzeniu jest „Dziki Zachód”. Uśmiechnięte postaci kowbojów i ich przyjaciół z indiańskiej wioski przyciągają uwagę najmłodszych, a myśli o badaniu odchodzą na dalszy plan. Punktem centralnym jest tomograf przekształcony w tipi. Podstawowym celem jest stworzenie atmosfery, która w maksymalnym stopniu zredukuje stres dzieci, co przekłada się na sprawniejsze i szybsze badania.

Realizacja w Olsztynie jest dziewiątą aranżacją pracowni TK zaprojektowaną i wykonaną przez Medical Design Studio. W każdym przypadku zaproponowana i stworzona została oryginalna grafika o odrębnej tematyce np. magiczna kraina, hawajska plaża, park rozrywki, podniebny lot. Warto przy tym zaznaczyć, że zakup specjalistycznych urządzeń firmy Canon do 5 ostatnich realizacji, w tym pracowni w Olsztynie, został sfinansowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na początku 2020 r. Medical Design Studio zostało laureatem Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” w kategorii „Wnętrza Przyszłości” za projekty dla szpitali dziecięcych.

www.medicaldesign.pl

KL