Marketing MIX Lekkoatleci rozpoczynają rywalizację w Polsce

Lekkoatleci rozpoczynają rywalizację w Polsce

0

Troje ambasadorów Olimp Sport Nutrition: Karolina Kołeczek, Ewa Swoboda oraz Piotr Lisek przystąpi dzisiaj (12.02) do rywalizacji podczas Orlen Cup w Łodzi. Każdy kolejny start przybliża ich do najważniejszego startu w sezonie. Startu na Japońskim Stadionie Narodowym w Tokio.

Podczas Orlen Cup w Łodzi rywalizacja będzie się toczyć w ośmiu konkurencjach:

  • bieg na 60 metrów,
  • bieg na 60 metrów przez płotki,
  • pchnięcie kulą,
  • skok o tyczce (mężczyźni),
  • skok wzwyż (kobiety).

Kibiców, choć tylko przed telewizorami, czeka pasjonująca rywalizacja. W zawodach wezmą udział czołowi polscy i zagraniczni zawodnicy. Będą to aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich, w tym ambasadorzy Olimp Sport Nutrition: Karolina Kołeczek, Ewa Swoboda oraz Piotr Lisek.

To jednak nie koniec rywalizacji w najbliższym czasie. Nadchodzące dni będą dla zawodników bardzo wymagające. Oprócz startu na Orlen Cup w Łodzi czeka ich także rywalizacja na: Copernicus Cup (17 lutego), Halowych Mistrzostwach Polski (20 lutego) oraz Halowych Mistrzostwach Europy (6 marca). W związku z tym zmieniły się teraz formy ich treningów.

Mikro treningi Karoliny Kołeczek

Dla naszej sprinterki przez płotki obecne zajęcia to „mikro trening”. Raz dziennie (przez dwie godziny) wykonuje ćwiczenia, które mają za zadanie lekko pobudzić mięśnie. Sytuacja zmieni się po Mistrzostwach Polski. Wtedy to uda się na zgrupowanie do Spały, żeby przygotować się do Mistrzostw Europy. Po nich będzie czas na krótki odpoczynek, ponowne roztrenowanie i ostateczne przygotowania do igrzysk.


Skrócony sezon Ewy Swobody

Odrobinę krótszy niż zwykle jest tegoroczny sezon Ewy Swobody. Zazwyczaj startuje bowiem w sześciu bądź siedmiu zawodach, a w tym roku – w czterech. Mimo to jej przygotowania fizyczne nie różnią się znacząco od tych w poprzednich latach. Obecnie, w okresie między startowym, zarówno treningi na siłowni, jak i ćwiczenia biegowe, są mniej obciążające. W sumie cała jednostka treningowa trwa około 2-2.5h. Składa się na nią maksymalnie godzinny treningi na siłowni oraz około godzina-półtorej treningu biegowego. Na cięższe treningi, w tym treningi funkcjonalne trwające po 2.5-3h, przyjdzie czas po startach. Teraz skupia się na biegu podczas Orlen Cup, który chciałaby zakończyć z czasem oscylującym wokół 7.10-7.15 s.

Krótki i intensywny sezon Piotrka Liska

Piotr Lisek jako jedyny spośród startujących w Łodzi ambasadorów Olimp Sport Nutrition ma za sobą już cztery starty w tym sezonie. Znajduje się więc dokładnie na półmetku. Jego obecne treningi mają za zadanie podtrzymać formę i skupiają się na technicznych i szybkościowych aspektach. Na tym etapie sezonu jego celem na każdych zawodach jest czerpanie przyjemności z rywalizacji. Później przyjdzie czas na ciężką pracę podczas zgrupowań przed Tokio. Cała trójka zawodników nie narzeka obecnie na żadne kontuzje, a więc formuła przygotowań do Igrzysk Olimpijskich nie została zaburzona. 

———————————————————————————————————–

Przypominamy nasz wywiad z Piotrem Liskiem TUTAJ.

Przypominamy nasz wywiad z Mateuszem Parszewskim, Head of Olimp Live&Fight TUTAJ.

KL