Poligrafia 3 grudnia 2015 – otwarte Centrum Ploterowe

3 grudnia 2015 – otwarte Centrum Ploterowe

0

Na początku grudnia firma Atrium Centrum Ploterowe, polski dystrybutor takich wielkoformatowych marek jak Mutoh, Artemis, Ikonos czy Screen zaprasza na ostatni w tym roku open house. Oprócz znanych i cenionych urządzeń i materiałów, zapowiadanych jest kilka premier.

W bieżącym roku opolski dystrybutor, posiadający również oddziały w największych polskich miastach, zorganizował kilka wydarzeń „Dni Otwarte”. O ostatnim w tym roku spotkaniu, mówi Michał Pytel, kierownik działu drukarek wielkoformatowych.

–  Można powiedzieć, że w tym roku byliśmy cały rok otwarci na Klientów. Formuła „dni otwartych” sprawdza się w naszej branży całkiem dobrze. Oczywiście nie uciekamy od targów jak i indywidulanych prezentacji. To właśnie pośrednia forma spotkań, jaką są dni otwarte, jest dla publiczności najciekawsza. Bogato wyposażony demo-room z możliwością porównania rożnych technologii, doradcy z wielu gałęzi druku wielkoformatowego, możliwość indywidualnego przetestowania urządzenia, doradztwo w zakresie doboru nośników, doradztwo finansowe. To wszystko i aż tyle dają nam właśnie „atriumowe” dni otwarte. Z dala od targowego zgiełku i bez presji indywidualnego spotkania – mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium.

Podczas grudniowych dni otwartych, firma Atrium zapowiada kilka premier, m.in. nowe japońskie Mutoh plotery serii X. W demo-roomie znajdzie się także poszerzona rodzina szerokoformatowych ploterów solwentowych Artemis KM 32xx. Nie zabraknie także nowej wersji oprogramowania ripującego – ONYX 12.

Plotery Mutoh ValueJet X – innowacyjna rodzina drukarek LFP

Seria ValueJet „X” obejmuje aktualnie 3 plotery graficzne. Szybkie, jedno głowicowe ValueJety 1324X i 1624X oraz produkcyjnego 1638X. Z kolei linia drukarek sublimacyjnych ValueJet z seri „X” to dwa, dwugłowicowe urządzenia: 1638WX oraz 1938WX.

– Lada moment na rynek wejdą kolejne, japońskie plotery spod znaku „X”, z nowymi możliwościami, w nowych szerokościach. Nadal będziemy wyznaczać trendy rozwoju branży. Mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium – mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium.

Nową linię ploterów wyróżnia przede wszystkim obecność na pokładzie technologii kompensacji grubości materiałów. Opracowana w laboratoriach firmy Mutoh, technologia DropMaster to funkcjonalność, która obecna wyłącznie w nowych ploterach serii „X”. Dzięki niej, użytkownik nie musi za każdą zmianą materiału dokonywać kalibracji i ustawień wysokości głowicy aby zachować precyzyjny druk. W zależności od grubości medium krople atramentu mogą trafiać w inne miejsce drukowanego podłoża – technologia Mutoh DropMaster eliminuje ten problem.

– Mutoh ValueJet 1324X i 1624X wyposażone są w jedną, nowoczesną, pozłacaną, 1440-dyszową głowicę serii DX6. Najszybszy 1638X posiada 2 takie głowice w układzie macierzowym – dodaje Paweł Stania.

Głowica ta umożliwia druk zmienną kroplą (Vardot). Dzięki oprogramowaniu mamy możliwość niezależnej regulacji wielkości kropel wychodzących z poszczególnych dysz. Wielkość kropli jest także zmieniana w zależności od drukowanej grafiki. Przykładowo inna jest kombinacja rozmiarów kropel dla jednolitych obszarów, inna dla detali i przejść tonalnych.

Plotery Mutoh ValueJet X wyposażone są także w sprawdzony i opatentowany system druku falą / mgłą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving).

Mutoh VJ-1324X drukuje na materiałach o szerokości 1370 mm. Modele 1624X, 1638X i WX to drukarki 64 calowe czyli 1625 mm. Najszerszy, sublimacyjny „X” obsługuje nośniki o szerokości maksymalnej 1910 mm.

Jeżeli chodzi o wydajność to plotery ValueJet plasują się w światowej czołówce. Najszybszy 1638X osiąga blisko 100 m2/h. Jego jednogłowicowy odpowiednik, cechuje się prędkością 50 m2/h. Z kolei najmniejszy VJ-1324X drukuje do 30 m2/h. Sublimacyjne odpowiedniki osiągają około 70 m2/h.

[galeria=”1″]

Konfigurowalna seria ploterów Artemis 3.20 m

– Plotery Artemis serii 32xx do tej pory były oferowane w 2 modelach: 3200 i 3224. Ten pierwszy pracujący w ponad 150 polskich firmach ploter o szerokości zadruku 3.20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom: stabilnej i niezawodnej konstrukcji, wysokiej, rzeczywistej prędkości druku, atrakcyjnej kolorystyce wydruków i wysoce zadowalającej jak na taki format jakości – mówi Paweł Stania.

Z końcem bieżącego roku, plotery Artemis o szerokości zadruku 3.20 metra będą oferowane w większej ilości wariantów.

Tę samą, stabilna i sprawdzą przez lata i ponad setkę użytkowników konstrukcję wyposażymy w konfigurowalną ilość i rodzaj głowic. To od użytkownika i jego potrzeb będzie zależeć czy zainstalujemy 4 czy 8 głowic. Można będzie wybrać także model głowicy Konica Minolta: 512 lub 1024. Do wyboru użytkownik będzie miał wielkość kropli w głowicy: 14 lub 42 pikolitra – mówi Paweł Stania. 

ONYX 12 – dużo więcej niż nowy numer

To co odróżnia 12 wersję Onyxa od poprzedniej to zdecydowanie większa prędkość ripowania pliku na tym samym sprzęcie. W zależności od wielkości i rodzaju pliku, proces przetwarzania pliku jest od 2 do 5 razy szybszy! Onyx blisko współpracuje z firmą Adobe przez co zwiększono możliwości nowej wersji silnika RIP .

– Nowego Onyxa producent wyposażył w kilka genialnych narzędzi. Są to „zakładki” które pozwalają w sposób automatyczny, bez korzystania z oprogramowania do projektowania powiększyć i modyfikować obszar dookoła istniejącej grafiki. Z kolei „oczkowanie” to narzędzie które w sposób automatyczny dodaje znaczniki ułatwiające oczkowanie banera po wydrukowaniu. Znaczniki można dowolnie konfigurować, określając ich ilości, odstępy, rozmiaru i wygląd – mówi Marek Mróz, specjalista ds. oprogramowania w firmie Atrium.

Nowy Onyx 12 to przede wszystkim intuicyjny, innowacyjny i sprawdzony RIP. Najważniejsze jego zalety to 64 bitowa platforma, uproszona obsługa, nowe produktywne i przydatne narzędzia, zestawy podręczne 2.0. Oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z urządzeniami marki Mutoh (obie firmy blisko siebie współpracują od lat).

Z wizytą w fabryce – IKONOS

Wszystkie urządzenia prezentowane na dniach otwartych będą drukować na materiałach firmy Ikonos. Fabryka zlokalizowana w tym samym kompleksie, dostarcza wysokiej, europejskiej jakości materiały do ok. 40 krajów na całym świecie.

– Dla Klientów zainteresowanych produkcją materiałów takich jak folia, blockout, czy backlit możemy w ramach Dni Otwartych oprowadzić po naszej fabryce. Co więcej możemy także zaprezentować w jaki sposób, jako jedyni jesteśmy w stanie dostarczać bezpłatną usługę precyzyjnego cięcia płyt na formatki. Chcemy dla naszych Klientów i partnerów być wiarygodnym partnerem na lata, dostarczając najlepsze rozwiązania sprzętowe, materiały, usługi i wsparcie. Zapraszamy na nasze Dni Otwarte 3 grudnia do Opola – dodaje Paweł Stania. 

Więcej informacji o dniach otwartych na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

MO