Logo

Media & maszyny

Grafica Veneta zwiększa wydajność druku cyfrowego dzięki maszynie Jet Press 750S od Fujifilm

Firma Grafica Veneta z Trebaseleghe w północnych Włoszech to duża drukarnia książek. Drukując 150 milionów książek rocznie, przy obrotach na poziomie 100 milionów euro, firma należy do wiodących i najbardziej zaawansowanych technologicznie firm poligraficznych w Europie. Prowadząc zasilany energią słoneczną i neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zakład o powierzchni 100 000 m2 oraz zatrudniając 750 pracowników, Grafica Veneta poszerza swoją bazę klientów w Europie, Afryce Północnej i Ameryce. Od bestsellerów drukowanych w milionach egzemplarzy, do cennych limitowanych edycji książek artystycznych, Grafica Veneta posiada infrastrukturę i sprzęt zdolne zaspokoić każdego rodzaju potrzeby związane z drukowaniem, oferując szybkie dostawy.

Kluczem do udanej działalności są maszyny do druku cyfrowego, używane do drukowania książek i ich okładek, a także czasopism i broszur. W marcu 2021 r. firma chciała zwiększyć szybkość, z jaką mogłaby drukować wysokiej jakości okładki książek – a maszyna Jet Press 750S od Fujifilm okazała się idealnym rozwiązaniem.

– Na początku 2021 r., oprócz współpracy z Lake Book, dokonaliśmy kolejnej inwestycji w przyszłość naszej firmy, poprawiając możliwości druku cyfrowego – mówi Nicola Franceschi, szef działu badań i rozwoju w Grafica Veneta i syn prezesa firmy Fabio Franceschi. – Zależało nam głównie na małych nakładach, gdzie moglibyśmy zwiększyć prędkość bez szkody dla regularnie zapewnianej jakości.

– Używaliśmy już maszyny Jet Press 720S od Fujifilm do drukowania okładek książek. Jakość była doskonała, więc kiedy dowiedzieliśmy się, że model Jet Press 750S dostarcza tę samą jakość tylko szybciej, byliśmy bezpośrednio zainteresowani. Po ocenie wydajności łatwo było podjąć decyzję o modernizacji naszej cyfrowej arkuszowej linii drukującej. Od chwili instalacji w ubiegłym roku, maszyna Jet Press 750S zdążyła już zapewnić firmie Grafica Veneta wiele korzyści. „Skróciliśmy ogólny czas drukowania każdego zadania i ulepszyliśmy usługi dla wydawców książek, oferując im mniejsze nakłady – dodaje Franceschi.

Grafica Veneta

– Sprawdzamy też dalsze możliwości modernizacji maszyny Jet Press 750S. Wiemy o dostępnej wersji High Speed Model tej maszyny, która umożliwia jeszcze szybsze drukowanie. Współpracujemy z firmą Fujifilm od wielu lat. Mamy zaufanie do jej zespołu i technologii. Pomogła nam rozwinąć działalność i zawsze uważnie śledzimy wprowadzane przez nią nowości w dziedzinie wyposażenia drukarni – mówi Franceschi.

– Firma Grafica Veneta jest liderem w branży druku książek. Drukując miliony egzemplarzy dla największych wydawców na świecie, zna się na jakości i wie, co jest potrzebne, aby zrobić dobre wrażenie na klientach. Firma była bardzo zadowolona z maszyny Jet Press 720S i cieszymy się z wrażenia, jakie model Jet Press 750S wywarł na niej w ubiegłym roku. Liczymy na dalszą współpracę i udział w jej rozwoju w przyszłości – mówi Paolo Zerbi z Fujifilm Graphic Communications we Włoszech.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.FujifilmJetPress.com