Logo

Media & maszyny

Epson wspiera KATO Urban Corner – inicjatywę będącą częścią Światowego Forum Miejskiego 2022

W poniedziałek 27.06.2022 w Katowicach pod egidą ONZ rozpoczęło się 11. Światowe Forum Miejskie (WUF11). To organizowana co dwa lata, najważniejsza i największa na świecie konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich. Projektory 3LCD od Epson wspierają warsztaty, wykłady i projekcje filmowe w unikalnej przestrzeni edukacyjno-wystawowej – KATO Urban Corner. 

W obliczu niepowstrzymanego powstawania i rozrastania się wielomilionowych metropolii i stałego trendu migracji ze wsi do miast, kluczowym wyzwaniem jest zachowanie zrównoważonego funkcjonowania człowieka i środowiska naturalnego. Właśnie ekologii w mieście, w kontekście 17 celów SDG ONZ poświęcony jest KATO Urban Corner – wyjątkowe miejsce spotkań i przestrzeń do realizacji warsztatów, otwarte dla mieszkańców i gości Katowic do końca września. 

Przychodząc tu można zobaczyć interaktywną wystawę o Celach Zrównoważonego Rozwoju, zagrać w gry online oraz wziąć udział w licznych wydarzeniach. W ramach ekspozycji, goście zapoznają się z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju na przykładzie ich funkcjonowania w przestrzeni Katowic, a następnie dowiadują się, jak można i warto realizować je także w skali osobistej podczas codziennego funkcjonowania.  

– Chcemy, aby KATO Urban Corner było otwarte na budowanie relacji i zdobywanie wiedzy się poprzez doświadczanie. Razem z Partnerami i ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju zaplanowaliśmy w jego trakcie ponad 50 ciekawych wydarzeń, w tym spotkania m.in. z Aretą Szpurą czy Filipem Springerem oraz szereg bezpłatnych warsztatów, gry miejskie i projekcje filmów – mówi Małgosia Żmijska z realizującego projekt zespołu Mamy Projekt.

KATO Urban Corner

Partnerem przedsięwzięcia została firma Epson – udostępniając na użytek imprezy swoje projektory. W sali głównej pracuje laserowy model instalacyjny Epson EB-L400U, dzięki technologii 3LCD zapewniając doskonałą widoczność filmów i prezentacji, także w ciągu dnia. Z kolei jako wsparcie zajęć w Sali warsztatowej sprawdza się interaktywny projektor ultrakrótkiego rzutu – EB-536Wi. Pozwala on na pracę indywidualną czy grupową bezpośrednio na wyświetlanym obrazie, z możliwością zachowania lub wydruku jej efektów. 

– W Epson zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są Cele Zrównoważonego Rozwoju. Traktujemy je serio – jako jedyna firma z branży działamy we wszystkich 17 obszarach wyznaczonych przez ONZ. Jednak poza samodzielnym działaniem, doceniamy też popularyzowanie tych wartości, tak by przekaz dotarł do jak największej ilości osób – w szczególności młodych. Dlatego z radością i bez wahania zaangażowaliśmy się we wsparcie KATO Urban Corner – powiedziała Ewa Pytlak – Marketing Coordinator Epson Polska. 

KATO Urban Corner mieści się na rogu ul. Pocztowej i Młyńskiej. W czasie trwania konferencji World Urban Forum 11 (26-30 czerwca) jest otwarte w godz. 12.00 – 20:00. Następnie, do końca września 2022, od środy do niedzieli 14:00 – 19:00, sobota-niedziela 11:00 – 16:00.

Kalendarium i opis wydarzeń w przestrzeni dostępne są na stronie internetowej www.katourbancorner.pl. Wstęp na wystawę i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.