Logo

Media & maszyny

Ergosoft PosterPrint dla HP Latex w E-Ploter

Wychodząc naprzeciw coraz popularniejszym w drukarniach wielkoformatowych ploterom lateksowym firma Ergosoft przygotowała specjalną wersję swojego oprogramowania dla urządzeń „entry level” HP Latex 310/330/360.

Oprogramowanie jest w 100% kompatybilne i wykorzystuje w pełni możliwośći drukarek lateksowych. Oprogramowanie firmy ErgoSoft (PosterPrint, TexPrint lub StudioPrint) przeznaczone jest dla firm świadczących szerokopojęte usługi druku.

Jak informuje E-Ploter, wdrażając oprogramowanie Ergosoft w firmie osiągniesz najwyższy poziom jakości świadczonych przez Ciebie usług, dzięki narzędziom, które będziesz miał do dyspozycji. Otrzymujesz zaawansowane narzędzia do kontroli jakości produkcji, zachowania urządzenia oraz kontroli i kalkulacji kosztów wydruków.

Oprogramowanie cechuje unikalna funkcjonalność oparta na wizualnym systemie realizacji prac – niespotykanym w konkurencyjnych produktach oraz prostota użytkowania. 25 lat doświadczenia w tworzeniu aplikacji czyni firmę ErgoSoft jednym z najlepszych dostawców rozwiązań w dziedzinie druku i zarządzania kolorem.

JobComposer

Jest to podstawowy moduł, od którego rozpoczyna się pracę z aplikacją. Moduł posiada możliwości impozycji, obracania, przycinania, dzielenia prac oraz tak zaawansowane opcje jak zarządzanie kolorami, zamianę kolorów specjalnych oraz przydzielania profili, które nie zostały załączone do pracy w celu dokładniejszego odwzorowania kolorystycznego.

To co wyróżnia aplikację od konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku to między innymi możliwość podglądu i kontroli ilości kolorów biorących udział w reprodukcji projektów. Aplikacja wyposażona została w zaawansowane narzędzia pozwalające automatycznie wyeliminować pojedyncze punkty powstające podczas próby odtworzenia bieli na etapie konwersji kolorystycznej.

Dodatkowo aplikacja umożliwia zmianę proporcji użytych barw podczas końcowej reprodukcji, modyfikację informacji CMYK wysyłanych do urządzenia i wiele innych wspomagających pracę. Sterowniki dedykowane dla urządzeń pozwalają na swobodną zmianę parametrów wydruku takich jak rozdzielczość, wielkość kropli, ilość pasów, posuw materiału, temperatury systemu dogrzewania oraz wielu innych zaawansowanych opcji specjalnych, udostępnianych przez producentów urządzeń.

Zarządzanie kolorami

Linearyzacja – Oprogramowanie wyposażone jest w moduł pozwalający samodzielnie wykonywać linearyzację urządzenia oraz kontrolę limitu użycia atramentów.

Profile kolorystyczne ICC – ColorGPS to opcjonalny moduł, który pozwoli Tobie samodzielnie tworzyć profile kolorystyczne dla wszystkich używanych przez Ciebie materiałów i trybów druku. Moduł wspiera tworzenie profili dla urządzeń RGB oraz CMYK 4, 6 i 8 kolorowych.

Druk czystymi kolorami (Pure Colors) – aplikacja wyposażona została w automatyczne narzędzia do druku czystymi kolorami, dzięki którym można drukować na przykład skalę szarości korzystając wyłącznie z czarnego barwnika a nie ze wszystkich składowych. W ten sposób oszczędza się pozostałe atramenty oraz eliminuje efekt przebarwień.

Obsługa barwników metalicznych oraz białego – dedykowane sterowniki do obsługiwanych urządzeń pozwalają na obsługę konfiguracji kolorystycznych z uwzględnieniem farb metalicznych oraz białego zarówno dla druku, jak również podczas tworzenia profili kolorystycznych w module ColorGPS.

W firmie E-PLOTER oprogramowanie to dostępne jest teraz w cenie od 1275 E/netto.

Źródło: www.e-ploter.pl