Logo

Media & maszyny

GRAFMASZ wdraża cyfrowy finiszing etykiet w drukarni GENT GRAFIK

GENT GRAFIK  został kolejnym użytkownikiem urządzenia do wycinania etykiet VD 320 III dostarczanego przez Grafmasz. Gent Grafik to rodzinna drukarnia z Tirany w Albanii, założona w 2000 r. Firma zatrudniająca 22 osoby dotychczas skupiała się na druku offsetowym i posiada park maszynowy złożony z maszyn Heidelberg i Roland. W ostatnim okresie wdrożony został pomysł cyfrowego druku etykiet.

Wraz z inwestycją w maszynę HP INDIGO pojawiła się również potrzeba wykańczania etykiet drukowanych w niskich nakładach. Dotychczas firma stosowała wyłącznie urządzenie semirotacyjne, do większych zleceń, które jednak nie pozwalało na pełną elastyczność z uwagi na konieczność kilkudniowego oczekiwania na magnetyczne wykrojniki.

– Chcemy obsługiwać zlecenia o różnym wolumenie- mówi Pan Angjelo Kazo, dyrektor zarządzający drukarni. Stąd potrzeba rozwiązania do wykonywania również niewielkich zleceń o krótkim czasie przezbrojenia pod nowe zlecenie. Zmiana projektu odbywa się w sposób cyfrowy, gdzie nowy projekt odczytywany jest poprzez marki naniesione na wydruku. Nie ma konieczności również stosowania kosztownych wykrojników, a koszt stosowanych nożyków jest marginalny. Ploter posiada aż 4 głowice tnące. Prędkość maksymalna pracy jest w zupełności wystarczająca pod potrzeby druku cyfrowego i oferuje  kilkunastokrotnie większą wydajność niż dotychczasowe rozwiązania bazujące na pojedynczej głowicy.

VD 320 III  to zautomatyzowany, cyfrowy ploter wyposażony w 4 głowice tnące za pomocą noży i maksymalnie pozwalający na pracę z prędkością do 6m/min. Urządzenie zalecane jest do wycinania, nacinania etykiet i naklejek. Posiada czujniki kontroli prowadzenia wstęgi, stół z podsysem. Wczytywanie programów odbywa sięga pomocą odczytania znaczników. Standardowo wyposażone jest również w laminowanie na zimno z regulacją pasowania wstęgi. Hamulec elektromagnetyczny (proszkowy) na odwijaku i nawijakach, gwarantuje stały naciąg. Możliwość cięcia i rozdzielania na bobiny (standard- 6 noży = 7 bobin ; opcjonalnie- maks. 15 noży = 16 bobin). Moduł do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek – minimalizuje straty materiału. Maszyna posiada pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiające wymianę roli.

– Firma Grafmasz umożliwiła nam najpierw zdalną prezentację urządzenia i testy. Po dostawie z Polski następnie zaplanowana została instalacja plotera w Naszej firmie, a następnie odbyło się przeszkolenie z obsługi maszyny i software’u  przez technika Grafmasz. Mamy nadzieję na kontynuację naszej współpracy przy innych maszynach z uwagi na profesjonalne podejście dostawcy, terminowość i sprawne przeprowadzenie instalacji po której od razu przystąpiliśmy do produkcji  – powiedział Pan Kazo.

Źródło: www.grafmasz.pl

Więcej o realizacjach firmy TUTAJ.