Logo

Media & maszyny

Kolejna instalacja plotera LED/UV Artemis Pulsar 2 do najcięższych zadań specjalnych

Czym wyróżnia się ploter UV Artemis Pulsar 2, że wybrano właśnie jego? Ploter ten, to maszyna do „najcięższych” zadań – dosłownie i w przenośni. Ta drukarka LED-UV da radę najgrubszym materiałom … białymi i kolorowymi. Ale z cienką „ceratą” również sobie poradzi.

Artemis Pulsar 2 to ploter LED-UV o szerokości druku 3.20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jakim są plandeki. Przypomnijmy, że plandeki cechują się nawet 2x większą gramaturą od standardowego banera reklamowego, dlatego system prowadzenia materiału gra bardzo ważną rolę.

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych mediów w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań i „tradycyjnych” ploterów 3.20 m. Drukarka zawiera 4 niezależne strefy podsysu, które mają za zadanie przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej.

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają, niezawodne i potężne silniki Panasonic o mocy aż 750 wat. Innym unikalnym elementem są przemysłowe szyny i ciche prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.

Zaletą zamówień na plotery składanych w Atrium Centrum Ploterowe, jest szybka instalacja urządzenia w 72 H, darmowy transport oraz profesjonalne szkolenie z obsługi plotera i załączonego do niego oprogramowania RIP.

Więcej informacji o ploterze można znaleźć na stronie Atrium Centrum Ploterowe.