Poligrafia OKI wprowadza nowy model plotera Eko-solwentowego

OKI wprowadza nowy model plotera Eko-solwentowego

0

OKI Data Infotech Corporation, jedna ze spółek grupy OKI, działająca na rynku urządzeń szerokoformatowych, ogłosiła światową premierę modelu o nazwie ColorPainter E-64s. Oficjalna premiera odbędzie się w grudniu bieżącego roku, a już teraz można zgłaszać zamówienia i chęć przetestowania urządzenia.

Egzemplarze tego modelu podziwiali już na żywo uczestnicy branżowych imprez w Paryżu (Viscom Paris), w Johanesburgu (FESPA Africa), w Birmingham (The Print Show UK) i Mediolanie (Viscom Italy). Reakcje były znakomite, co dobrze wróży na przyszłość. Jeszcze jedna możliwość zobaczenia urządzenia na targach zdarzy się na początku listopada, podczas Viscom Frankfurt.

Dzięki swoim parametrom technicznym oraz zachęcającej cenie, ColorPainter E-64s świetnie sprawdzi się w branży poligraficznej, zwłaszcza dla tych drukarni i agencji reklamowych, które obsługują zlecenia o niewielkich i średnich ilościach wydruków. Firmy takie zwracają baczną uwagę na niskie koszty utrzymania nabywanych urządzeń, ponieważ skala obsługiwanych zleceń nie uzasadnia kupna droższego modelu.

ColorPainter E-64s posiada wiele zalet, znanych z urządzeń z wyższej półki, np. ColorPainter M-64s lub ColorPainter H3-104s. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem ekologicznych tuszy SX. Charakteryzują się one niskim poziomem wydzielanego zapachu. Dzięki temu nawet po druku długiej serii powietrze w pokoju nie odstrasza pracowników ani gości.

Jedna z głównych zasad biznesowych OKI brzmi „Spokój umysłu”. Przejawia się ona m.in. w rozwoju linii tuszy SX. Praca z naszymi drukarkami powinna sprawiać przyjemność, nie może kojarzyć się nieprzyjemnie. Stąd starania naszych inżynierów, aby obniżyć poziom wpływu na otoczenie poprzez wydawane dźwięki i zapachy.

Urządzenie ColorPainter E-64s drukuje na powierzchni o rozmiarze do 64 cali, czyli nieco ponad 1,6 metra. Szeroki zakres barw, wyraźne, nasycone kolorem i lśniące wydruki, wysoka odporność na czynniki zewnętrzne: te cechy sprawiają, że na urządzeniu można uzyskać płachty do wielu zastosowań informacyjno-upiększających, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także do oklejenia pojazdów. Szybkość druku na ploterze nie ma wpływu na jakość wydruku: przy każdej możliwej do ustawienia kontury pozostają wyraźne, a kolory cieszą oczy klientów.

Obecnie coraz częściej firmy poligraficzne i inni profesjonalni użytkownicy korzystają z automatycznego i/lub zdalnego trybu drukowania, nawet przy niewielkich partiach wydruków. Oszczędzają w ten sposób pieniądze i czas. Jednocześnie, oznacza to zaufanie do producenta i do urządzenia, że samodzielnie dobierze ono odpowiednie parametry i wydrukuje najlepszą możliwą wersję. Najnowszy ColorPainter E-64s zapewnia to przez funkcje m.in. automatycznego dopasowania pozycji i jakości parametrów wydruku przy użyciu optycznych sensorów, doboru właściwej wielkości kropli tuszu, dzięki czemu jakość druku zawsze pozostaje wysoka (technologia Smart Pass Technology 4), oraz automatycznego czyszczenia i kompensacji dysz w przypadku ich zapchania lub innej awarii (technologia Smart Nozzle Mapping 3), aby nie powstawały przerwy np. podczas długiego drukowania lub po dłuższej przerwie od drukowania. W ten sposób dbamy o satysfakcję klientów z wydruków w każdej sytuacji.

Ploter ColorPainter E-64s kontynuuje tradycję OKI, zgodnie z którą urządzenia są łatwe do zainstalowania w miejscu pracy, do przewozu, wymiany tonerów i okresowych przeglądów. Przyjazna instrukcja oraz łatwe w obsłudze menu urządzenia pozwolą korzystać z niego nie tylko zaawansowanym technikom, ale też użytkownikom, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z bardziej skomplikowanymi urządzeniami.

* ColorPainter™ to znak handlowy OKI Data Infotech Corporation.

* Nazwy firm i/lub produktów trzecich, wymienione w dokumencie, są zastrzeżonymi znakami handlowymi odpowiednich firm i/lub organizacji i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.

 

www.okidata-infotech.com

KL