Logo

Media & maszyny

Nowe wyzwania po 25 latach | Mariusz Kosior, Polkos

Rok 2020 był trudny. Zmieniło się wszystko. Nasze spojrzenie na niektóre aspekty życia codziennego, naszych bliskich, naszej pracy. Pandemia koronawirusa spowodowała trudności na wielu płaszczyznach naszego życia, prywatnych, rodzinnych, ale i biznesowo-zawodowych.

Nie tylko w naszej reklamowej branży. Czy to już koniec pandemii? – Trudno to jednoznacznie stwierdzić. Faktem natomiast jest to, że dzięki zniesieniu obostrzeń, możemy po długim okresie izolacji spotkać się twarzą w twarz, podać sobie dłoń, porozmawiać o trendach, premierach oraz czasie który nieustająco płynie do przodu – w końcu to już 25 lat Polkosu na rynku. W związku z tą nadarzającą się sytuacją chcielibyśmy serdecznie zaprosić na Festiwal Marketingu i Druku, który odbędzie się 15-16 września w hali EXPO XXI w Warszawie, na nasze stanowisko J16 – mówi Mariusz Kosior, właściciel firmy POLKOS.

Czas pandemii to nie czas stracony
Jak podkreśla właściciel firmy, czasu mieli na tyle dużo, by przyjrzeć się trendom, podsumować 25-lecie i zastanowić się nad tym, gdzie Polkos widzi się za kolejne 25 lat. – Dzięki trwającym ponad 2 lata rozmowom z managerem na Europę marki Xenons, Petrem Julinkiem, doszliśmy do momentu, w którym nasza firma wprowadza do szerokiego portfolio urządzenia tego producenta. Wiodącą marką nadal pozostaje Roland, lecz Xenons urozmaici i rozszerzy naszą ofertę o stołowe plotery UV, nową technologię UVgel, jak i produkcyjne urządzenia do sublimacji. Dodając do tego giętarki, plotery frezujące, laserowe, laminatory, trymery, znakowarki i grawerki, mamy obraz, który stawia nas jako firmę gotową na kompleksowe spełnianie wymogów i oczekiwań naszych klientów.

Co więcej, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Dimense, która pozwalaja drukować wypukłe, ekologiczne tapety oraz stale rozrastający się dział techniczny, mamy możliwość patrzenia z optymizmem w przyszłość – podkreśla Mariusz Kosior.

POLKOS X3220Xenons 3220
Xenons X3220, to flagowy model z serii UV, który idealne sprawdzi się do prac o dużych, jak i małych powierzchniach produkcji wydruków. Szerokość stołu wynosi 3,2 m, a maksymalna prędkość osiąga do 90 m2/h. Głowice firmy Ricoh z jakością do 3600 DPI o możliwości konfiguracji CMYK+ LM+ LC+ W+ G zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów.

POLKOS 6090Xenons 6090
Obszar zadruku 600×900 mm – druk gadżetów, w cenie urządzenia tzw. „kebab” czyli przystawka do zadruku okrągłych obiektów.

POLKOS X180Xenons X180
Ploter z rozwiązaniem hybrydowym. Dzięki zastosowaniu stołu w urządzeniu istnieje możliwość druku na materiałach takich jak: PVC, polipropyleny, tekstylia, metale, skóry i wiele innych. Technologia UV4 głowice RICOCH 5 gen., to idealne rozwiązanie, dzięki któremu wydruki są jeszcze bardziej wyraziste.

POLKOS CS8Xenons CS8
Ploter jest cenioną na światowym rynku drukarką do sublimacji – o szerokości 1860 mm. Nowoczesne rozwiązanie – 8 głowic z 3200 dyszami w każdej sprawią, że druk nadaje wrażenie 3D. Światłowodowy przesył danych, to najbardziej niezawodny i szybki sposób transmisji komend druku wpływających na jakość i efektywność pracy.

POLKOS Dimensor SDimensor S
W ofercie firmy znajdują się plotery do tapet, które bardzo dobrze sprawdzają się w branży dekoratorskiej. Dzięki nim można stworzyć niesamowitą, oryginalną grafikę, która stanie się prawdziwą ozdobą ścian, zupełnie odmieniając aranżację danego wnętrza. Te drukarki do tapet to urządzenia korzystające z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym doskonale spełniają swoją rolę i pozwalają na stworzenie unikatowych wzorów.

Mariusz Kosior, właściciel firmy POLKOS

www.polkos.eu

Artykuł ukazał się w targowym wydaniu Raportu Dostawców Mediów i Maszyn, dostępnym TUTAJ.