TOUS z Polską Szkołą Projektowania Biżuterii - OOH magazine
Logo

Marketing MIX

TOUS z Polską Szkołą Projektowania Biżuterii

Hiszpańska marka biżuteryjna TOUS w ramach piątej edycji działalności Szkoły Handlu i Rzemiosła Biżuteryjnego TOUS (ETJOA) zaprosiła do współpracy szkołę z Polski. Wytwórnia Antidotum jest pierwszą prywatną szkołą projektowania i tworzenia biżuterii w historii polskiego powojennego złotnictwa. To pierwsza szkoła z Polski wśród wielu z całego świata.

Piąta edycja ETJOA

Szkoła Jubilerska TOUS, jest pionierskim projektem edukacyjnym promującym rzemiosło jako środek kształcenia zawodowego. Został powołany i uruchomiony przez TOUS w 2018 roku, a w tym roku rozpoczyna swoją piątą edycję. Obecnie współpracuje z 10 ośrodkami edukacyjnymi: JORGC Jewelry School (Barcelona), Manolo Blahnik Art School (La Palma), IES Barajas (Madryt), Escola d’Art i Superior de Disseny (Walencja), Arsenal Art School (Vilafranca del Penedès), Jewelry School of the Atlantic (Vigo), Córdoba Jewelry School, Prezzi Jewelry School (Meksyk), INBA Crafts School (Meksyk) i Cindor School (Portugalia). Do tego grona dołączyła Szkoła Projektowania Biżuterii Wytwórnia Antidotum z Polski.

TOUS– ETJOA wyłoniła się z naszego zaangażowania w zachowanie rzemiosła jubilerskiego i naszej miłości do rzemiosła artystycznego. Poprzez ten projekt jesteśmy w stanie przekazać przyszłym pokoleniom wartość przywracania i odnawiania biżuterii, kluczowego elementu w naszym sektorze, gdzie zrównoważony rozwój jest w centrum wszystkiego. Tworzymy piękne przedmioty, które ożywają i jest to możliwe dzięki technikom ich odnawiania i renowacji –  mówi Rosa Tous, wiceprezes TOUS.

– Wytwórnia Antidotum jest pierwszą prywatną szkołą projektowania i tworzenia biżuterii w historii powojennego polskiego złotnictwa. Powołali ją pasjonaci i aktywnie działający projektanci biżuterii. Wielu absolwentów weszło w poczet Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, założyło własne marki biżuteryjne i z sukcesami wystawia swoje projekty na polskich i międzynarodowych targach. Wytwórnia Atidotum po raz pierwszy bierze udział w projekcie TOUS, który ma na celu nie tylko wpłynąć na wiedzę teoretyczną studentów, ale także wzmocnić ich więzi z rynkiem pracy, odbywając praktyki w renomowanych środowiskach zawodowych, co poszerzy ich szanse na późniejsze zatrudnienie.

– Zaproszenie do współpracy z TOUS to duże wyróżnienie dla naszej szkoły. Cieszy nas fakt, że studenci Wytwórni Antidotum zyskają możliwość rozwijania umiejętności w nowym, inspirującym środowisku. Obserwacja i uczestnictwo w działaniach pracowni jubilerskiej światowej klasy, będzie dla nich nieocenionym doświadczeniem w życiu zawodowym. Studenci, którzy będą szkolić się w Manresie, dzięki kursowi PRO Wytwórni Antidotum oraz godzinom spędzonym na doskonaleniu swoich umiejętności, mają świetne podstawy warsztatowe, by w pełni skorzystać z nauki w pracowni TOUS – mówi Alina Tyro-Niezgoda, właścicielka Wytwórni Antidotum.TOUS

TOUS po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla studentów i instytucji i dzięki temu szkoły i ich studenci będą mogli poznać historię marki jej know-how, miejsce, gdzie przez rzemieślników z wieloletnimi tradycjami tworzona jest biżuteria. Uczestnicy będą mogli również zobaczyć niedawno przebudowaną siedzibę TOUS w położonej na północ od Barcelony hiszpańskiej Manresie, w tym TOUS HERITAGE, archiwum-muzeum służące zachowaniu historycznego dziedzictwa firmy. Muzeum to śledzi historię firmy poprzez jej wartości z różnych perspektyw – historycznej, biznesowej i rodzinnej, co jednocześnie pozwala prześledzić ewolucję branży na przestrzeni ostatnich 100 lat.
Dodatkowo mentorzy z długoletnim doświadczeniem w firmie zapewnią młodym praktykantom możliwość poznania wartości firmy TOUS, która stała się wzorcem w nadawaniu biżuterii drugiego życia dzięki zespołowi ekspertów-konserwatorów zdolnych do unowocześnienia kawałków biżuterii, aby nadal stanowiły część życia jej klientów. Kandydaci do projektu są wybierani na podstawie zaangażowania i umiejętności, a po ukończeniu kursu wykładowcy i uczniowie przygotowują ocenę, zapewniając, najwyższy poziom szkolenia.

Więcej newsów w podobnej tematyce przeczytasz TUTAJ.
TAGS