DE NOVO II instaluje Mutoha z Summą - OOH magazine
Logo

Wielki Format

Firma DE NOVO II z Krakowa instaluje Mutoha XPJ 1641SR Pro w zestawie z Summą

Kolejna instalacja nagrodzonego w różnych testach plotera eko-żywicznego Mutoh XPJ 1641SR Pro w zestawie z ploterem tnącym Summa S-One D140. Tym razem ten ploter został zakupiony od firmy Atrium Centrum Ploterowe, przez firmę DE NOVO II z Krakowa.

Firma DE NOVO II została założona w 1995 roku i prowadzi działalność związaną z importem, dystrybucją oraz montażem folii okiennych, w tym folii przeciwsłonecznych, a także dekoracyjnych folii na szyby i okna, jak również folii do zastosowań w systemie HACCP i antywłamaniowych. W asortymencie firmy są takie produkty jak folie na szyby, folie na ściany oraz meble.

Dlaczego wybrano właśnie ten zestaw drukująco-tnący?

Jak określił Pan Mariusz Czort, jego firma jest debiutantem na rynku druku i cięcia wielkoformatowego. Wcześniej firma De Novo II nie posiadała żadnych maszyn wielkoformatowych, służących ww. celom, a czynności te zlecała podwykonawcom. Zakup maszyn był więc podyktowany redukcją kosztów, uniezależnieniem się od podwykonawców, a przede wszystkim chęcią rozwoju firmy.

Warto nadmienić, że już wcześniej firma DE NOVO II z Krakowa znała firmę Atrium dokonując w niej zakupów np. folii dekoracyjnych i mrożonych do wycinania marki IKONOS – jedynego polskiego producenta materiałów powlekanych i niepowlekanych do druku wielkoformatowego. Natomiast sama instalacja plotera, wedle opinii Pana Mariusza, przebiegła bardzo sprawnie, a instalujący ploter serwisanci przekazali mu niezbędną wiedzę odnośnie działania plotera, jak i oprogramowania RIP, potrzebną debiutantowi w tej branży.

O wyborze plotera Mutoh zadecydowała przede wszystkim jakość, szybkość i łatwość obsługi, potwierdzona w niezależnych testach. Dodatkowo w ostatnim czasie ploter eko-żywiczny Mutoh XpertJet 1641SR Pro zdobył nagrodę Buyer’s Lab Pick Award od Keypoint Intelligence na 2023 rok.

Mnogość zastosowań ploterów eko-żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania uniwersalne, ekologiczne i ekonomiczne. Drukują trwałą grafikę na powlekanych i niepowlekanych podłożach o szerokości do 1.6 m i grubości do 2,8 mm. Dzięki tym ploterom można produkować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów), a także fototapety, fotoobrazy, naklejki i wiele innych. I właśnie ta różnorodność wykorzystania ploterów eko-żywicznych od Mutoh, w opinii właściciela firmy De Novo II, zadecydowała o jego zakupie.

Bardzo ważnym faktem, decydującym o zakupie plotera Mutoh XPJ 1641SR Pro są atramenty eko-żywiczne MS51 stosowane w drukarkach Mutoh, które uzyskały certyfikat GREENGUARD Gold, co oznacza, że ​​wydruki realizowane tymi atramentami mogą być używane w wymagających środowiskach, takich jak szkoły i szpitale. Nie bez znaczenia był też bardzo szeroki gamut kolorystyczny tych atramentów oraz możliwość laminacji wydruków tego samego dnia.

Ponadto nowe plotery Mutoh posiadają kilka bardzo użytecznych funkcji: nie trzeba kalibrować plotera do grubości mediów – robi to automatycznie, nie trzeba kalibrować plotera do druku dwukierunkowego – robi to automatycznie, ploter sam kompensuje zatkane dysze,  ploter sam sprawdza, czy projekt zmieści się na pozostałej długości mediów, można łatwiej zakładać i ściągać media (na roli), dzięki kołnierzom bez trzpienia wkładanego do gilzy, nowa głowica posiada najwyższą precyzję na rynku, a także najmniejszą kroplę – 1,7pl. Co ważne wydruki z plotera Mutoh można laminować w ten sam dzień.

De novo II Summa D140

Co z kolei zadecydowało o wyborze ploterów tnących Summa? Składa się na to kilka bardzo istotnych zalet:

  • nóż wleczony, który zapewnia siłę cięcia 600 g
  • ulepszona ergonomia, łatwy w użyciu sprzęt – bardzo ważne dla debiutantów na rynku
  • niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań
  • wysokie prędkości robocze, uzyskane dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line
  • opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, aby zmniejszyć czas pracy operatora i zwiększyć wydajność
  • gwarancja wyjątkowej jakości cięcia dzięki precyzyjnemu cięciu konturowemu z ulepszonym systemem czujników OPOS.
  • inteligentne funkcje, takie jak FlexCut, TurboCut lub OPOS Xtra w połączeniu z wysoką inteligencją wewnętrzną i najnowocześniejszymi komponentami zapewniają długą żywotność

Atrium Centrum Ploterowe jest dystrybutorem ploterów Summa i Mutoh na polskim rynku od 29 lat.


Więcej newsów z branży TUTAJ.