Logo

Marketing MIX

Animacja PGE z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja, Fundacja PGE przygotowała wyjątkową animację prezentującą, jak ważnym narodowym symbolem jest flaga narodowa, i jak należy jej używać.

– Od 192 lat biel i czerwień to barwy narodowe Polski. To symbol dumy, godności
i chwały, ale też identyfikacji i przynależności do Narodu Polskiego. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przygotowaliśmy wyjątkową animację, która pokazuje, zarówno młodszym, jak i starszym Polakom, jak odnosić się do tego ważnego symbolu narodowego. Zawiera ona zbiór wskazówek, jak się posługiwać i odpowiednio eksponować polską flagę powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Symbole narodowe, jakim jest flaga narodowa, należy otaczać czcią i szacunkiem. Przygotowana przez Fundację PGE animacja to krótki wideo przewodnik, który pokazuje, jak używać i eksponować polską flagę oraz czego nie należy robić.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest od 2004 roku. Biel i czerwień zostały uznane oficjalnie za barwy narodowe 7 lutego 1831 roku przez Sejm Królestwa Polskiego.


Więcej newsów z branży TUTAJ.