Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Większa konkurencyjność drukarni JKB Print dzięki technologii oprawy PUR

Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma JKB Print kieruje się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów.

– Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska, w oklejarkę PUR – model PFi 6100 Duo – to nie tylko wzmocnienie naszej pozycji na rynku, ale przede wszystkim doskonała odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów – mówi Krystian Barciński, właściciel JKB Print.

JKB Print, warszawska drukarnia internetowa, specjalizuje się w produkcji książek, materiałów marketingowych – przede wszystkim katalogów (m.in. klejonych), materiałów biurowych oraz druków samokopiujących. Druk książek i katalogów stanowi główny obszar działalności firmy, gdzie jakość i terminowość są kluczowe. Wykonywanie trudnych zleceń, często w nietypowych formatach, na szerokiej palecie podłoży do druku, wygenerowało tu potrzebę wprowadzenia nowej technologii oprawy.

– Dlatego też, kiedy nadszedł moment na inwestycję w bardziej wydajne rozwiązanie do oprawy klejonej w technologii PUR, przystosowane do oprawy ciągłej, zdecydowaliśmy się na oklejarkę z oferty Duplo. Współpracujemy ze sobą od lat. Technologia klejenia również była nam już wcześniej znana. Nowe rozwiązanie, model PFi 6100 Duo, umożliwia połączenie oprawy w technologii PUR i hot melt w jednym urządzeniu. Klej PUR aplikowany jest na grzbiet, a hot melt na boki książki, co przekłada się na szybszą, dalszą obróbkę na krajarce lub trójnożu. Dzięki temu, że oklejarka Duplo ma zamknięty klejownik PUR zwiększyliśmy udział niskonakładowych zleceń, nawet od 1 sztuki. Zamknięty klejownik pozwala również w prosty sposób utrzymać urządzenie w czystości, co z kolei przekłada się na jego bezawaryjność – mówi Krystian Barciński.

– To nie był dla nas tylko zakup maszyny, to była inwestycja w naszych klientów i w relacje z nimi. Dzięki możliwości oprawy nawet jednej książki, bez straty kleju, nowa oklejarka zwiększyła naszą elastyczność i wpłynęła na przyspieszenie realizacji zleceń, nawet tych bardziej skomplikowanych. Oprawa – od cienkich książek po grube katalogi – bez względu na rodzaj podłoża, łączenie okładki na sztywnym kartonie ze środkami na spulchnionym papierze, czy też prace ze skrzydełkami (lub jednym skrzydełkiem) nie stanowią już żadnego problemu. Oprawa w technologii PUR to – jak podkreśla Krystian Barciński – gwarancja niezrównanej trwałości oprawy. Książki są dzięki niej bardziej odporne na uszkodzenia, otwierają się na płasko i mają dłuższą żywotność niż publikacje klejone w tradycyjnej oprawie hot melt. Dla profesjonalistów w branży to kluczowa cecha, która zyskuje coraz większą popularność.

Właściciel JKB Print dodaje: – Technologia łączona PUR i hot melt ma kluczowe znaczenie, kiedy zlecenie jest na „już” – np. nasz klient potrzebuje publikacji na targi lub na spotkanie autorskie. Dzięki nowej oklejarce jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Jakość i terminowość to klucz naszego sukcesu. Zadowoleni klienci to klienci lojalni, powracający i polecający nasze usługi dalej.


Więcej newsów z branży TUTAJ.