Logo

Marketing MIX

OCE w D&D

Arizona 250 GT- ploter najnowszej generacji, zapewniający niemal fotograficzną jakość wydruków i szerokie spektrum zastosowań – znalazł pierwszego nabywcę w naszym kraju. Urządzenie rozpoczęło właśnie pracę w drukarni D&D z Gliwic. Dzięki wykorzystywanym w nim atramentom UV i technologii Océ VariaDot, drukarnia może zaproponować zupełnie nowe możliwości w dziedzinie druku wielkoformatowego.

Nowo zakupione urządzenie posiada wyjątkową prędkość produkcyjną – 16 metrów kwadratowych na godzinę – oraz druk na różnego rodzaju podłożach sztywnych, przez co pierwszemu użytkownikowi tego plotera w Polsce – drukarni D&D – zapewnia możliwość korzystania z szerokiego ich spektrum. Drukuje atramentami UV w czterech kolorach (CMYK). Tradycyjną technologię sześciokolorową zastępuje w nim technologia Océ VariaDot zapewniając niemal fotograficzną jakość druku poprzez zmienną wielkość kropli. Technologia ta jest technologią piezo najnowszej generacji, co sprawia, że drukarnia D&D może teraz, podobnie jak inne firmy z całego świata, które już wcześniej zdecydowały się na zakup tego urządzenia, zaproponować swoim klientom najwyższą jakość usług.

Poza gwarancją najwyższej jakości, czterokolorowa technologia Océ VariaDot zapewnia zużycie znacznie mniejszej ilości atramentu (do 35%) w porównaniu z sześciokolorowymi maszynami z technologią nanoszenia na podłoże jednolitych kropli, co z pewnością przyniesie oszczędności nowemu posiadaczowi urządzenia. System szybkiej wymiany atramentów pakowanych w zbiorcze, 2-litrowe pojemniki zmniejsza straty, bałagan i interwencje operatora. Regulowany system podawania atramentu utrzymuje jego stałą temperaturę, sprawiając że kontrola otoczenia staje się mniej absorbująca i kosztowna dla użytkownika.

Arizona 250GT zadrukowuje materiały sztywne do krawędzi. Zwiększa to procent ich wykorzystania i oszczędza czas ze względu na brak potrzeby dodatkowej obróbki. W odróżnieniu od innych konkurencyjnych urządzeń płaskich, ploter firmy Océ drukuje na materiałach w poziomie, co optymalizuje produkcję. Dodatkowo może drukować na elementach nieregularnych, innych niż prostokątne, twardych podłożach takich jak szkło, czy materiałach nietypowych np. na drewnie, przez co otwiera większe możliwości przed drukarnią D&D.