Logo

Marketing MIX

PiS: PKW powinna zająć się billboardami PO

Poseł PiS Tomasz Dudziński chce, by Państwowa Komisja Wyborcza zajęła się billboardami Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, na 90 proc. tych plakatów nie ma informacji, że wystawia je PO, chociaż – jak podkreślił – prawo wymaga, by materiały partii politycznych były oznaczone od kogo pochodzą.

„Zwrócimy się do PKW o gruntowane zbadanie tej sprawy. Wszystkie materiały partii politycznych – zwłaszcza podczas kampanii – muszą być oznaczone od kogo pochodzą. Wymaga tego konstytucja, wymaga tego ustawa o partiach politycznych, wymaga tego ordynacja wyborcza” – powiedział Dudziński na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Dudziński pytał też PO, czy podpisanie tylko 10 proc. billboardów oznacza, że 90 proc. billboardów Platformy „jest finansowane przez kogoś innego, jakiegoś nieznanego nam magnata finansowego”.
Pytany o najnowszy sondaż PGB, w którym PiS i PO mają po 33 proc. poparcia, Dudziński zwrócił uwagę, że dwa lata temu, na około 2 miesiące przed wyborami PiS miało ok. 10 proc. straty do PO. „W tej chwili wchodzimy z równymi szansami” – dodał.

Dudziński przekonywał, że PiS będzie się „bić na argumenty”. „Chcemy prowadzić kampanię merytoryczną, wskazywać, że jesteśmy w połowie drogi do budowy uczciwego, solidarnego, sprawnego państwa” – mówił poseł PiS. Jego zdaniem, PO chce uciec od debaty merytorycznej o Polsce i „cały czas atakuje PiS”.