Marketing MIX GoodLifePoland organizatorem ?Zielonego Marszu w stronę recyklingu?

GoodLifePoland organizatorem ?Zielonego Marszu w stronę recyklingu?

57
0

GoodLifePoland, pierwszy w Polsce magazyn o zdrowym i ekologicznym stylu życia, organizuje 6 czerwca w Warszawie wydarzenie pod hasłem „Zielony Marsz w stronę recyklingu”.

Data imprezy nie jest przypadkowa. 5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Celem eventu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Warszawy i okolic oraz firm działających na terenie miasta na ochronę środowiska, a szczególnie na problem segregacji śmieci i zainspirowanie ich do pozytywnych działań.

– Do marszu chcemy zaprosić zarówno mieszkańców stolicy jak i przedstawicieli firm, które działają na terenie Warszawy. Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest przyniesienie makulatury oraz elektrośmieci oraz ubranie się stroje w stylu „recykling” lub w coś zielonego – mówi Lena Świadek, wydawca magazynu „GoodLifePoland”. – Poprzez zorganizowanie ciekawej i medialnej imprezy zachęcimy Warszawiaków oraz całe przedsiębiorstwa do podjęcia konkretnych działań w kierunku dbałości o naszą planetę. Nasz projekt będzie inspiracją do dokonywania lepszych, mądrzejszych wyborów. Chcemy pokazać również jak przyjemnie można spędzić sobotnie popołudnie w pro-ekologiczny, świadomy sposób – dodaje Lena Świadek.

Miejscem startu Zielonej Parady będzie Plac Konstytucji. Marsz wyruszy o godz.10.00 i przejdzie Alejami Ujazdowskimi w stronę Parku Agrykola, gdzie odbędzie się Dzień Recyklingu organizowany przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy (BOŚ). Zielonemu Pochodowi będzie przewodziła platforma przystrojona rurami od odkurzaczy i klawiaturami od komputerów, na której orkiestra recyklingowa grać będzie energetyczną muzykę. Wolontariusze będą rozdawali przechodniom kwiaty oraz recyklingowe instrumenty w zamian za elektrośmieci lub makulaturę zachęcając tym samym do przyłączenia się do Parady. W tym dniu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Imprezę w Parku Agrykola poprowadzą znani prowadzący telewizyjni: Dorota Wellman i Marcin Prokop, całość transmitowana będzie m.in. przez TVP Warszawa. Nie zabraknie również animacji, gier i konkursów na stoiskach informacyjnych firm dbających o środowisko, organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń proekologicznych, sponsorów wydarzenia oraz BOŚ. Będzie można również spróbować żywności ekologicznej. Muzycznych wrażeń dostarczą zaś uczestnikom znani artyści m.in. Ewelina Flinta. Wydarzeniu patronuje „OOH magazine”.