Marketing MIX 4. Tauron Nowa Muzyka

4. Tauron Nowa Muzyka

39
0

Jedna z najważniejszych imprez na festiwalowej mapie kraju wraca do Katowic. Czwarta edycja festiwalu muzyki elektronicznej Tauron Nowa Muzyka, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia 2009 r. odbędzie się na terenie byłej kopalni węgla kamiennego "Katowice".

Mieszczące się w ścisłym centrum miasta budynki pokopalniane mają szanse stać się w tym roku prawdziwą mekką dla wielbicieli progresywnych brzmień, a industrialna sceneria, pełna tajemniczych maszyn doskonale podkreśla splot tradycji i nowoczesności, stanowiący jeden z najważniejszych wyróżników tego festiwalu, od samego początku związanego ze Śląskiem.

W ciągu trzech dni zaprezentują się twórcy, których płyty w przeciągu ostatnich kilku lat wywarły znaczący wpływ na scenę muzyki elektronicznej, nie zabraknie także najciekawszych debiutantów. Wśród pierwszych ogłoszonych gwiazd znaleźć można znaleźć przedstawicieli legendarnej wytwórni Warp – Tima Exile, nazywanego przez media nowym Davidem Bowie, łączącego ortodoksyjne brzmienia drum’n’bassu z eksperymentalnymi instrumentami i zupełnie nowym podejściem do nieco skostniałych gatunków muzyki tanecznej oraz amerykańskiego Dj-a i producenta Flying Lotusa, którego wydana w 2008 r. płyta Los Angeles została przez media jednogłośnie uznana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych ostatnich kilku lat. Doborowej stawki dopełnia Hudson Mohawke, artysta, który po wydaniu zaledwie kilkunastu singli i jednej ep-ki, został okrzyknięty twórcą wybitnym i czołowym przedstawicielem nowego trendu w muzyce elektronicznej, łączącego tak pozornie nieprzystające do siebie gatunki, jak grime, hip-hop i idm.

Nie zabraknie także niespodzianek dla wielbicieli abstrakcyjnego hip-hopu, po raz pierwszy w Polsce pojawi się bowiem duet Dan le Sac & Scroobius Pip. Wielbicieli połamanych rytmów i niecodziennych połączeń brzmieniowych ucieszy niewątpliwie koncert francuskiego twórcy Onry. Wystąpi także londyńska raperka Speech Debelle – debiutantka z legendarnej wytwórni Big
Dada.

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie również bez wątpienia pierwszy w Polsce koncert Jona Hopkinsa, który przyjedzie zaprezentować materiał ze swej najnowszej płyty "Insides".

Bilety już w sprzedaży: w maju cena specjalna na 3-dniowy karnet (85 zł), w czerwcu i lipcu cena karnetu wynosi 105 zł (bilet jednodniowy 60 zł), w sierpniu odpowiednio 125 zł i 70 zł. "OOH magazine" jest patronem medialnym wydarzenia.