Marketing MIX Ekologia rządzi

Ekologia rządzi

18
0

W Tokio Panasonic otwiera Eco Ideas House, superekologiczny dom zbudowany w oparciu o najbardziej zaawansowane, przyjazne środowisku rozwiązania, które są lub będą w przyszłości stosowane przez firmę Panasonic. W Warszawie Deutsche Bank PBC otworzy wkrótce pierwszy w Polsce oddział, w którym zastosowano szereg rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska.

Rozwiązania zastosowane w Eco Ideas House służą oszczędzaniu, tworzeniu i magazynowaniu energii i pozwalają zaprezentować zielony styl życia, praktycznie wolny od emisji CO2. Dom pełni funkcję showroomu przedstawiającego wizję ekologicznego sposobu życia za 3-5 lat i będzie otwarty dla zwiedzających.

Z kolei pilotażowy projekt Green Branch Deutsche Bank PBC to część globalnego programu grupy realizowanego pod hasłem „Banking on Green”. Placówka może uzyskać m.in. oszczędność energii elektrycznej na poziomie aż 40 proc., 20 proc. oszczędność wody, budynek powstanie także przy użyciu ekologicznych materiałów. Deutsche Bank PBC będzie się ubiegał o przyznanie placówce prestiżowego certyfikatu LEED nadawanego przez United States Green Branch Council. Polska będzie jednym z trzech europejskich krajów, w których bank zaimplementował ideę „zielonych budynków” i równocześnie ubiega się o certyfikat LEED.