Marketing MIX Rage-Race?2009: podsumowanie

Rage-Race?2009: podsumowanie

77
0

4 lipca w Sopocie zakończył się Rage-Race 2009 – impreza motoryzacyjno-lifestyle’owa.
Podczas tegorocznej edycji Rage-Race uczestnicy mieli do rozwiązania na trasie 15 zadań. Mogli wcielić się w rolę między innymi cyrkowców, hip-hopowców, siatkarzy plażowych, a także poszukiwaczy skarbu i gwiazd telewizyjnych.

Rage-Race 2009 wystartował z Warszawy 3 lipca z Wybrzeża Kościuszkowskiego. Pierwszy checkpoint tego dnia zorganizowany został na Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej, gdzie na uczestników czekały do wykonania takie zadania jak chodzenie na szczudłach, na wieloosobowych nartach lub rzucanie toporkiem.
Kolejny checkpoint znajdował się w centrum łódzkiej Maufaktury. Na tzw. Manuplayi uczestnicy RR’09 mogli rozegrać mecz z zawodowymi siatkarkami lub na czas napompować duże zabawki dmuchane w kształcie zwierząt. Zgodnie z życzeniem organizatorów wszystkie zwierzęta dowiezione zostały na ostatni checkpoint tego dnia (niektóre na dachach samochodów).

W miejscowości Brudzew – trzecim checkpoint’cie RR09 na małym trawiastym to uczestnicy Rage-Race przesiedli się na rowery. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rowery były mocno zdezolowane a uczestnicy zakładali autogogle, imitujące stan upojenia alkoholowego.

W Środzie Wielkopolskiej wszystkie służby mundurowe pomagały uczestnikom w zdobyciu m.in. zaświadczenia o umiejętności prawidłowego okazywania dowodu osobistego, o ukończoniu kursu tańca na rurze strażackiej czy o zgodzie na wycinkę 20 hektarów lasu. Wszystkie załogi otrzymały wymagane „papiery”.

Na poznańskim torze wyścigowym, na małej pętli kartingowej zorganizowanotrzy próby: sprint na czas, KJS i slalom. Na tor zaproszono gości specjalnych z fundacji „Mam marzenie”, którzy mieli okazję oglądać zmagania uczestników RR09 na torze, przejechać się luksusowymi autami, a także odbyć lot balonem. Dzień zakończyła wizyta w poznańskim BuddhaBar, dokąd podwieziono gości luksusowymi Lexusami IS-F.

W Szczecinku na uczestników czekały dwa zadania do wyboru: jazda rykszą w poszukiwaniu ławeczki internetowej albo jazda na nartach wodnych. Tuż przed koncertem Tede, w Koszalinie uczestnicy Rage-Race mieli za zadanie ułożenie i wykonanie hip-hopowego kawałka muzycznego z użyciem słów podanych przez organizatora.
W Darłowie na Rage-Race’owców czekało szukanie skarbów lub przeprawa tratwą przez rzekę.

Na sam koniec Rage-Race organizatorzy zaproponowali chillout na usteckiej plaży.  Na wyjątkowo wygodnych kanapach Martini, w towarzystwie dziewczyn wymalowanych  w barwy BetCRIS uczestnicy Rage-Race wypowiadali się o tegorocznej edycji imprezy i mogli poczuć się niczym gwiazdy filmowe po wręczeniu nagród.

Meta tegorocznego Rage-Race znajdowała się przed hotelem Haffner w Sopocie. Na wieczornym wielkim finale Rage-Race w klubie Dream Club wręczone zostały nagrody dla najlepszych zespołów RR09.

W klasyfikacji generalnej Rage-Race 2009 pierwsze miejsce zajęła załoga Batman z numer 27, zdobywając 180 punktów. Drugie miejsce zostało przyznane 2. ekipie Batman, załodze z numerem 72. Na trzeciej pozycji uplasowała się załoga Chili mini, dzięki zdobytym 175 punktom. Nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundowała firma Martini.

Nagrody specjalne od firmy BetCRIS otrzymały następujące zespoły:
Highspeed – nagrodę fair play
Polka.nu – Likes team award
Service car Luxemburg – MWT

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu w organizację Rage-Race władz miast, tegoroczna edycja była atrakcją nie tylko dla uczestników, ale także dla mieszkańców miejscowości, do których dotarł Rage-Race.