Marketing MIX Budżet PGE dla Tequili

Budżet PGE dla Tequili

57
0

Agencja TequilaPolska wygrała przetarg na obsługę reklamową PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. na rok 2009. Za realizację zadań wynikających z umowy odpowiedzialny będzie warszawski oddział agencji. – PGE Polska Grupa Energetyczna to największe i najważniejsze przedsiębiorstwo energetyczne w Polsce. Praca dla takiego Klienta, to olbrzymi prestiż, ale także wielka odpowiedzialność. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że do przetargu stanęły najsilniejsze agencje reklamowe w kraju – mówi Przemysław Wojak, partner zarządzający agencji.
Umowa PGE Polska Grupa Energetyczna SA z TequilaPolska dotyczy całościowej obsługi budżetu reklamowego. W ramach współpracy agencja będzie m.in.: budować i promować wizerunek PGE, wspólnie z departamentem marketingu tworzyć strategie i plany marketingowe oraz promować ofertę produktową PGE. – Wierzę, że decydując się na ofertę TequilaPolska wybraliśmy wysoką jakość usług, doświadczenie, kreatywność oraz strategiczne podejście do komunikacji, na którym najbardziej nam zależało. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie korzystna dla obydwu stron – powiedział Romuald Alek Zadrożny, dyrektor departamentu marketingu PGE Polska Grupa Energetyczna SA.
PGE Polska Grupa Energetyczna jest największą firmą sektora elektroenergetycznego w Polsce oraz jedną z największych w Europie Środkowej i Wschodniej, zatrudniającą ponad 46 tysięcy pracowników. PGE w obecnym kształcie istnieje od 2007 r. Jest zintegrowaną pionowo Grupą działającą niemal w całym łańcuchu wartości w energetyce. Główne obszary działalności Grupy PGE obejmują 5 linii biznesowych tj: Wydobycie i Wytwarzanie, Energię Odnawialną, Obrót Hurtowy, Dystrybucję oraz Sprzedaż Detaliczną. 100% akcji spółki należy do Skarbu Państwa.