Marketing MIX Premiery Agfa Graphics na targach Fespa Digital 2011

Premiery Agfa Graphics na targach Fespa Digital 2011

0

Podczas zbliżających się targów Fespa Digital w Hamburgu firma Agfa Graphics będzie prezentować szereg nowych rozwiązań z jej stale rozszerzanego portfolio wielkoformatowych i superwielkoformatowych urządzeń cyfrowych opartych na technologii inkjet UV. Znajdą się wśród nich m.in.: najnowszy ploter z niezwykle popularnej rodziny wielkoformatowych systemów druku cyfrowego :Anapurna – model :Anapurna M1600, dedykowany dla firm działających na rynku druku superwielkoformatowego system :Jeti 5048 UV XL oraz prezentowany po raz pierwszy z opcją druku „flat-to-roll” ploter :Jeti 3020 Titan. Targową ekspozycję Agfa Graphics uzupełnią urządzenia :Jeti 1224 HDC FTR (prezentowane m.in. na niedawnych targach w Poznaniu) i :Jeti 3324 AquaJet RTR. Z propozycjami firmy będzie można się zapoznać odwiedzając jej stoisko nr B20 zlokalizowane w pawilonie A4.

www.agfa-polska.pl/

:Anapurna M1600
Nowy ploter :Anapurna M1600 (na zdjęciu) to odpowiedź Agfa Graphics na rosnące potrzeby użytkowników w zakresie zastosowania bieli kryjącej bądź podkładowej – opcji znanej już z modeli :Anapurna Mw i :Anapurna M2050 – przy jednoczesnym utrzymaniu prędkości drukowania charakterystycznej dla systemów :Anapurna M2050 czy :Anapurna M2 (do 46 m2/h) i mniejszej szerokości druku (1,6 m). Funkcja druku w kolorze białym oznacza nowe możliwości w zakresie zadrukowywania materiałów przezroczystych i stanowi atrakcyjne rozwiązanie przy produkcji backlitów, także łączonych (druk po obu stronach). Biel może być też wykorzystywana jako kolor specjalny wyróżniający konkretne części obrazu. W celu zwiększenia niezawodności jego zastosowania, ploter :Anapurna M1600 został wyposażony w dedykowany system mieszania i obiegu atramentu.

Zaprojektowany jako solidna maszyna produkcyjna, ploter :Anapurna M1600 łączy w sobie jakość druku z łatwością użycia przy różnych aplikacjach wykonywanych na mediach o szerokości maksymalnej 1,58 m i grubości do 4,5 cm. Obsługa podłoży giętkich i dwustrefowy stół próżniowy to jego dodatkowe zalety, pozwalające na zastosowanie niezwykle szerokiej gamy materiałów o różnych formatach i grubości.

System :Anapurna M1600 drukuje w trybie czterokolorowym (CMYK) z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową, wykorzystując przy tym 12-pikolitrowe głowice zapewniające uzyskanie wysokiej jakości przejść tonalnych i apli z rozdzielczością do 720 x 1440 dpi.

Agfa :Jeti 5048 UV XL – dla zastosowań superwielkoformatowych

Ploter :Jeti 5048 UV XL będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza została zaprojektowana z myślą o zastosowaniach wymagających wysokiej wydajności takich jak materiały do owijania budynków czy bilboardy w formacie XXL i oferuje prędkość rzędu 300 m2/h, co czyni ją jednym z najszybszych przemysłowych urządzeń drukujących w segmencie superwielkoformatowych ploterów UV dostępnych na rynku. Drugi z modeli jest dedykowany dla zleceń wysokojakościowych – zarówno wydruków w formacie XXL jak i zastosowań typu POS. W obu przypadkach ploter :Jeti 5048 UV XL drukuje przy użyciu do trzech rolek z tym samym rodzajem podłoża.
Urządzenie zostało wyposażone w 48 głowic drukujących i oferuje kilka trybów o różnym poziomie jakości druku, zapewniając właściwą równowagę między jakością i prędkością przy każdym typie podłoża. Przy projektowaniu systemu, szczególną uwagę zwrócono na ładowanie mediów i ich transport. W efekcie na rynek trafia przyjazne dla operatora rozwiązanie umożliwiające proste ładowanie ciężkich rolek o szerokości 5 metrów oraz sprawny i stabilny transport podłoża. Opcja druku z wykorzystaniem wielu rolek pozwala na jednoczesne wykorzystanie zwojów o różnej szerokości, co wpływa na optymalizację zużycia mediów. Stół próżniowy zapewniający stabilną obsługę materiałów takich jak folia PE – jest standardem we wszystkich odmianach nowego plotera, podobnie jak zintegrowany z urządzeniem system odprowadzania odpadów.

Dzięki zastosowanej w ploterze technologii UV, podłoża stosowane w systemie :Jeti 5048 UV XL nie wymagają wstępnego przygotowania do druku. Stworzone przez Agfa Graphics atramenty UV nie zawierają wolnych związków organicznych, co czyni to rozwiązanie wszechstronnym i przyjaznym dla środowiska naturalnego.

Agfa :Jeti 3020 Titan FTR – teraz także dla mediów elastycznych

Kolejna nowość w ofercie Agfa Graphics, z którą jej amerykańscy klienci mogli zapoznać się już podczas kwietniowych targów Sign Expo w Las Vegas, to opcja drukowania w trybie „flat to roll” wprowadzona w wielkoformatowym ploterze :Jeti 3020 Titan. Umożliwia ona rozbudowę urządzenia i wykorzystywanie go do zadrukowywania szerokiego spektrum powlekanych i niepowlekanych podłoży elastycznych na rolach o długości przekraczającej 30 metrów. Moduł FTR jest zgodny z rynkowym standardem szerokości mediów (3,2 m) i pozwala na obsługę zwojów z materiałem o wadze do 340 kg.

System Agfa :Jeti 3020 Titan oferuje maksymalny obszar zadruku 3,2 x 2 m i wykorzystuje głowice Ricoh Gen 4 drukujące w skali szarości, umożliwiające szybki, wysokojakościowy druk w trybie CMYK z rozdzielczością 1200 dpi zapewniającą fotograficzną jakość obrazu. System można rozbudowywać wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika. Urządzenie w wersji podstawowej jest wyposażone w 16 głowic, których liczbę można zwiększyć nawet do 48. Opcje konfiguracji głowic uwzględniają podwojenie zestawu CMYK w przypadku chęci uzyskania wyższej wydajności, zastosowania bieli i lakieru przy efektach artystycznych oraz kolorów Lc i Lm przy zleceniach o jeszcze wyższej jakości. Możliwe jest także rozszerzenie gamutu kolorystycznego o barwy pomarańczową i zieloną.

Na stoisku firmy Agfa Graphics znajdzie się także ubiegłoroczna premiera, zaprezentowana m.in. na niedawnych targach Euro-Reklama i Poligrafia w Poznaniu – ploter :Jeti 1224 UV HDC (High Definition Colour).

Na wystawie będzie także prezentowany ploter :Jeti 3324 AquaJet RTR, wykorzystujący nowe wodne atramenty pigmentowe :AquaJet Pro, stworzone przez Agfa Graphics z myślą o bezpośrednim zadrukowywaniu materiałów tekstylnych na bazie poliestru. Pozwalają one na uzyskanie jaśniejszych i bardziej wyrazistych kolorów, są odporne na blaknięcie i pranie, umożliwiają też szybszą produkcję z wykorzystaniem mediów o maksymalnej szerokości 3,3 m. Ploter drukuje w trybie 6-kolorowym i z rozdzielczością 400 dpi przy użyciu 24 piezoelektrycznych, głowic Spectra, opracowanych specjalnie z myślą o atramentach wodnych. Jego maksymalna wydajność wynosi 60 m2/h.