Marketing MIX Sportowe emocje na ekranach Flexvision w Lubinie

Sportowe emocje na ekranach Flexvision w Lubinie

0

Dwa ekrany LED, każdy o powierzchni 42 mkw i rastrze fizycznym 16 mm, dostarczy i zainstaluje na Stadionie Dialog Arena w Lubinie firma Flexvision. Dostawca został wyłoniony na podstawie procedury przetargowej, jaką ogłosił Klub Zagłębie Lubin.

Do przetargu, który składał się z trzech etapów, przystąpiły czołowe polskie firmy specjalizujące się w dostawie i instalacji ekranów diodowych. Ostatecznie to licytacja elektroniczna wyłoniła zwycięzcę. Proces wyboru wykonawcy obejmował także weryfikację referencji, zakończonych realizacji, kontakty z klientami firmy
i ich opinię. Niezwykle istotnym kryterium przy wyborze dostawcy było zapewnienie wieloletniej gwarancji na dostarczone urządzenia.

Ekrany wyświetlające bieżącą sytuację na boisku są coraz ważniejsze dla kibiców, dlatego tak znaczącą kwestią staje się jakość emitowanego obrazu. Gęstość piksela zamontowanych na stadionie Dialog Arena telebimów przewyższa polskie standardy, które wynoszą obecnie 25-20 mm. „Ekran o parametrze PITCH 16mm posiada 56% więcej diod niż tej samej wielkości ekran PITCH 20mm, rozdzielczość ekranu staje się zatem większa, obraz jakościowo lepszy i bardziej szczegółowy, a to z pewnością docenią kibice” – wyjaśnia Konrad Pawlak, prezes Flexvision.

Ekrany umiejscowione będą na stalowej konstrukcji podwieszonej pod dachem obiektu na wysokości około 20 m n.p.t., w centralnej części trybuny północnej i południowej. Komfort odbioru zapewni dodatkowo nietypowa architektonika nachylająca ekran – w obszarze tym firma współpracuje z doświadczonymi podwykonawcami. Na ekranach wyświetlane będą relacje ze spotkania piłkarskiego, wyniki i czas gry oraz spoty reklamowe. Do zadań dostawcy będzie należała także systemowa integracja ekranu LED z wozem transmisyjnym telewizji.

Ekrany wyróżnia ponadto wytrzymałość na warunki atmosferyczne. „Oferujemy ekrany, które pracują w temperaturze od -20 do +50°C. Ekrany, które dotychczas zainstalowaliśmy w Polsce pracowały bezawaryjnie w temperaturze od -24 do +50°C. Nie ma tu zatem obaw o wpływ warunków atmosferycznych na awaryjność nośników” – mówi prezes Flexvision.

W ramach zlecenia firma dostarczy niezbędne okablowanie zasilające i sygnałowe, pakiet oprogramowania oraz osprzęt Tv-One i BlackMagic Design, używany między innymi na nowym stadionie Arsenal Londyn, który pozwala na automatyczną obróbkę różnorodnych sygnałów audio i video. Firma zapewni także niezbędne szkolenie użytkowników, asystę techniczną w początkowym sezonie funkcjonowania obiektu oraz serwis gwarancyjny.

Według planów prac wykonawcy, telebimy zostaną zainstalowane na stadionie Zagłębia Lubin do dnia 16 lipca bieżącego roku, czyli jeszcze przed startem nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy. Oprócz tych rozgrywek, już 10 sierpnia, na boisku stadionu zagrają reprezentacje Polski i Gruzji. „Mamy nadzieję, że dzięki naszym ekranom kibice będą mogli doświadczyć pełni sportowych emocji” – podsumowuje Konrad Pawlak. Dostawa i montaż telebimów na stadionie Dialog Arena w Lubinie to kolejne duże przedsięwzięcie, jakie firma zrealizowała w ostatnim czasie – wielkoformatowe ekrany zainstalowano także w wielu polskich miastach, tj. Warszawa – Piastów, Bytom, Kalisz, Bielsko-Biała. Inne obiekty sportowe z ekranami Flexvision to Stadion Miejski Wisły Kraków.