Marketing MIX Avon Cosmetics Polska i Rak’n’Roll razem w walce z rakiem piersi

Avon Cosmetics Polska i Rak’n’Roll razem w walce z rakiem piersi

0

„Rak piersi jest jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych u kobiet w Polsce. Biorąc pod uwagę wzrostowy wskaźnik zachorowalności, istnieje realne zagrożenie zwiększeniem się liczby Polek, które zachorują w najbliższej przyszłości na ten nowotwór. Szacuje się, że co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia” – czytamy w raporcie przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Avon Cosmetics Polska już od lat prowadzi działania na rzecz walki z tą ciężką chorobą. W tym roku Firma nawiązała współpracę
z fundacją „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!”. Pierwszą wspólną inicjatywą nowych partnerów był Marsz Różowej Wstążki, który został zorganizowany w ramach Wielkiej Kampanii Życia – AVON Kontra Rak Piersi. Tegoroczny,  14. marsz przeszedł ulicami Warszawy, by wyrazić poparcie dla programu walki z rakiem piersi. Fundacja „Rak’n’Roll. Wygraj Życie!” pokazuje społeczeństwu problem raka piersi, jak również pomaga chorym kobietom uwierzyć w siebie, nawet w tych bardzo trudnych dla nich momentach.

„Wielka Kampania Życia – Avon Kontra Rak Piersi” to jedna z największych inicjatyw społecznych w Polsce. Akcja została zainicjowana w 1998 r. przez Avon Cosmetics Polska – firmę stworzoną dla kobiet, dbającą o ich piękno i zdrowie od ponad 125 lat. Projekt powstał przy współpracy ze „Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa-Centrum”, które od początku wspiera wydarzenie swoją wiedzą i doświadczeniem. Celem kampanii jest edukowanie i rozbudzanie świadomości społecznej na temat profilaktyki raka piersi u kobiet. Ma ona przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Fundacja Magdy Prokopowicz „Rak’n’Roll. Wygraj życie!” oficjalnie rozpoczęła działalność 6 października 2009 r. Jej celem jest zmiana schematu myślenia na temat choroby nowotworowej oraz poprawa jakości życia chorych na raka, a w szczególności dotkniętych chorobą kobiet oraz przyszłych mam.  Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia.