Marketing MIX System Digital Signage na stadionie PGE ARENA Gdańsk

System Digital Signage na stadionie PGE ARENA Gdańsk

0

System Digital Signage  na stadionie PGE ARENA Gdańsk został zainstalowany przez TRIAS S.A. – Partnera Technologicznego i Generalnego Wykonawcę systemów teletechnicznych obiektu. System DS składa się z 281 monitorów LCD oraz systemu do wyświetlania treści na ekranach. Gdański stadion został wyposażony w profesjonalne monitory marki Sharp w rozmiarach 42, 47 i 52 cale oraz w standardzie full HD. Znajdują się one wewnątrz i na zewnątrz obiektu m.in. na promenadach, przy kioskach gastronomicznych, w strefach VIP, strefie dla prasy oraz w FUN Pubie.

Na ich ekranach kibice i widzowie przybywający na imprezy organizowane na stadionie będą mogli śledzić wydarzenia odbywające się na płycie boiska oraz bieżące statystyki meczów rozgrywanych zarówno na PGE Arena Gdańsk, jak i na innych stadionach. Na monitorach mogą być prezentowane również treści reklamowe, logotypy, prezentacje multimedialne i różnego rodzaju informacje.

Zarządzanie tymi treściami będzie się odbywało za pośrednictwem systemu firmy TriplePlay Services.  Umożliwia on utworzenie wielu stref złożonych od 1 do np. 100 monitorów i pozwoli na prezentowanie w każdej ze stref różnych treści. Co innego będzie można pokazać widzom na trybunach, co innego na promenadach, w hallach i klatkach schodowych, a co innego przy kioskach gastronomicznych. Istnieje również możliwość miksowania treści, np. podział obrazu na kilka części i prezentowanie w każdej części zupełnie odrębnej treści, np. łączenia obrazu na żywo, prezentacji typu "slajdshow", odtwarzania materiału video, emisji ruchomego paska u dołu ekranu z ważnymi informacjami itp.

Dodatkowo w strefach dla VIP-ów oraz w lożach możliwe będzie transmitowanie tradycyjnych kanałów TV pochodzących z telewizji satelitarnych, naziemnych, kablowych, z wozów transmisyjnych lub produkowanych w ministudio na stadionie.

Oprócz monitorów LCD w skład systemu Digital Signage wchodzi także stacja czołowa umożliwiająca odbiór kanałów satelitarnych w standardach DVB-S/S2 i naziemnych cyfrowych DVB-T oraz ich konwersję do postaci strumieni IP, enkodery HD do przemiany sygnałów telewizyjnych, wideo i komputerowych do postaci strumienia IP, ponad 300 urządzeń końcowych STB oraz oprogramowanie do konfiguracji, zarządzania i monitorowania całego systemu.