Logo

Marketing MIX

NEC wprowadza multidotykowe monitory z serii V

NEC Display Solutions rozszerzył swoją ofertę monitorów wielkoformatowych o nowe modele multidotykowe, wprowadzając tym samym nowy poziom interaktywności w dziedzinie Digital Signage, edukacji, a nawet spotkań firmowych.

Nowa linia 46- i 65-calowych monitorów wielkoformatowych z serii NEC MultiSync® V TM oferuje ekrany dotykowe rozpoznające, w zależności od systemu operacyjnego, jednoczesne dotknięcie do sześciu różnych punktów na ekranie (lub cztery gesty). Monitory wykorzystują cztery kamery o doskonałym czasie reakcji do 120 klatek na sekundę, zapewniając wysoką rozdzielczość oraz intuicyjne i niezawodne rozwiązanie do interaktywnych aplikacji dotykowych bez konieczności kalibracji.

W połączeniu z hartowanym szkłem i podwójną powłoką antyrefleksyjną sprawia to, że monitory dotykowe z serii NEC MultiSync® V TM pozwalają w pełni wykorzystać możliwości najnowszych systemów operacyjnych. Dzięki temu m.in. reklamodawcy czy nauczyciele mogą dostarczać wciągające, interaktywne treści, które oferują użytkownikom realną możliwość uczestniczenia w wymianie informacji na żywo.

Za tę zaawansowana funkcję dotykową odpowiada partner NEC, firma Lumio, której opatentowane rozwiązania sprzętowe i algorytmy sprawiają, że jest jedynym dostawcą na rynku, który może dostarczyć optyczne rozwiązanie dotykowe bez wykorzystania zewnętrznych kamer. Dzięki wykorzystaniu kamer zamiast pojemnościowego ekranu dotykowego, użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z monitorami, używając gołych rąk, rękawic lub rysika.

“Różnego typu ekrany dotykowe są obecne wokół nas od lat, ale dopiero smartfony i tablety zmieniły nas w generację zorientowaną na dotyk, a nasze nowe monitory wielkoformatowe MultiSync® V TM z obsługą multi touch są odpowiedzią na te nowe trendy.”  powiedział Thorsten Wilm, Manager Product Management Solutions w NEC Display Solutions Europe.

“Technologia dotykowa może zapewnić zwiększone dochody poprzez natychmiastowe zaangażowanie użytkownika, bogatsze doświadczenie klienta z intuicyjną interakcją oraz szansę na ograniczenie kosztów operacyjnych i osobowych. Nowe dodatki do naszej linii wielkoformatowych monitorów dotykowych rozszerzają naszą bliską współpracę z firmą Lumio. Te monitory pozwalają klientom na pełne wykorzystanie najnowszych systemów operacyjnych i tworzenie naprawdę angażujących i atrakcyjnych aplikacji, które są intuicyjne w użyciu.”

Dostępność i gwarancja
46- i 65-calowe monitory wielkoformatowe NEC MultiSync® V462-TM i NEC MultiSync® V651-TM są już dostępne na rynku. W zestawie z każdym monitorem znajduje się przewód zasilający, kabel VGA oraz instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.