Nowości Plotery Mutoh Kona – targowa prapremiera w Poznaniu

Plotery Mutoh Kona – targowa prapremiera w Poznaniu

0

Seri profesjonalnych ploterów tnących Mutoh Kona doczekała się swojej prapremiery na listopadowych, branżowych targach Kamień-Stone 2012.

Seria ploterów tnących Kona obejmuje 3 modele o szerokościach roboczych 760 mm (30''), 1400 mm (55'') oraz 1650 mm (65''). Mutoh Kona 760 obsługuje media o szerokości do 1000 mm, dla plotera Kona 1400 jest to 1640 mm a do największej Kony 1650 możemy założyć materiały o szerokości 1890 mm. Grubość materiału to maksymalnie 1 mm.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w produkcji ploterów tnących, Mutoh zaprojektował Konę jako plotery profesjonalne, o stabilnej konstrukcji przeznaczone do zastosowań od domu i biura po przemysł. Dodatkowo najnowszą serię ploterów Kona wyposażył w kilka nowatorskich dla „cutterów” rozwiązań.

Po pierwsze, Kona posiada nowy system odcinania materiału (ang. Sheet-Off System). Bazuje on na czterech, długowiecznych, obrotowych nożach. System działa w sposób automatyczny i ułatwia codzienną pracę z ploterem.

Drugim interesującym systemem jest podwójny system rolowy (ang. Dual Roll Support System). Jego zadaniem jest utrzymanie i precyzyjne prowadzenie folii. Jest to bardzo ważne w momencie gdy pracujemy na długich arkuszach i rolach. System eliminuje problem zejścia folii z rolek, spowodowanych niedokładnym założeniem materiału.

Po trzecie Kona ma możliwość cięcia świeżo zadrukowanej folii. „Bezdotykowy” system umożliwia pracę z wydrukiem nie zostawiając śladów rolek i innych zniszczeń. Mutoh wyposażył Konę także w dotykowy, kolorowy panel LCD. Za jego pomocą szybko zmienimy ustawienia plotera, uruchomimy test cięcia i wiele innych funkcji.

W ploterach Kona nie mogło zabraknąć systemu laserowego pozycjonowania E-POS. Jego zadaniem jest automatyczne nacinanie folii po obrysie uprzednio wydrukowanej grafiki. Mutoh Kona w połączeniu z ploterem drukującym tworzy wydajny, 2-ploterowy system tnąco-drukujący wykorzystywany np. do produkcji naklejek, etykiet, oznakowania, itd. Przewagą takiego rozwiązania nad ploterami tnąco-drukującymi jest to, że drukując na ploterze graficznym możemy jednocześnie na drugim urządzeniu ciąć. Natomiast na ploterze tnąco-drukującym wykonujemy albo operacje druku albo cięcia.

Plotery tnące Kona charakteryzują się wysoką prędkością cięcia wynoszącą 1000 mm/s i diagonalną 1414 mm/s. Przyspieszenie wynosi 3G i 4.2 diagonalnie. Tak wysokie prędkości nie wpływają na dokładność, która wynosi 0.1 mm. Innym ważnym parametrem jest nacisk noża – w Konie możemy ustawić go w zakresie od 20 do 450 gram.

Plotery tnące Kona dedykowane są nie tylko kamieniarzom ale i agencjom reklamowym wykonującym różnego rodzaju oznakowanie, naklejki, etykiety, grafikę na środki transportu i witryny sklepowe. Plotery Kona znajdą swoje miejsce także w firmach wystawienniczych, drobnej produkcji a także w dużych zakładach przemysłowych gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego cięcia także zadrukowanego już materiału.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl