Nowości Konkurs dla drukarzy MISTRZ DRUKU

Konkurs dla drukarzy MISTRZ DRUKU

0

Inaugurowana jest I edycja konkursu MISTRZ DRUKU organizowanego przez SAIP PW. Konkurs jest w pełni niezależny i skierowany do offsetowych drukarni arkuszowych. OOH magazine jest patronem medialnym konkursu.

SAIP (Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej) to ogólnopolska organizacja, która od 2004 prowadzi w Warszawie jednodniowe konferencje-szkolenia o tematyce poligraficznej dla wszystkich zainteresowanych, a raz na 5 lat – Zjazdy Absolwentów, które odbywają się w hucznej atmosferze balu przy uczestnictwie kilkuset osób.

W SAIPie wszyscy są czynnymi poligrafami, pracownikami drukarń, firm dostawczych dla rynku poligraficznego; obserwatorami i uczestnikami zmian w naszej branży. Członków SAIP PW jest obecnie 182 osoby, sympatyków o wiele, wiele więcej. Dlatego widząc co się na rynku dzieje SAIP postanowił zorganizować konkurs dla drukarzy, który po pierwsze pozwoli im się porównać w kwestiach rzeczywiście istotnych dla klienta, a po drugie da im możliwość pochwalenia się swoim wynikiem poza branżą.

Konkurs MISTRZ DRUKU jest dwuetapowy, dzięki temu jury konkursowe będzie mogło zbadać i ocenić powtarzalność prac drukarni w czasie; parametr, który jest tak istotny dla wszystkich klientów drukarni. Poza tym, nie ma żadnego z góry określonego celu, któremu wszystkie drukarni muszą sprostać. Organizator zdaje sobie sprawę, że wymagania klientów oraz wyposażenie drukarń jest bardzo różnorodne, dlatego to drukarnia-uczestnik przystępując do konkursu określi swoje jakościowe cele druku, a jury oceni czy drukarnia potrafi te cele zrealizować..

Rozstrzygnięcie wyników Konkursu odbędzie się na czwartym już Zjeździe Absolwentów, 28 września 2013 roku w warszawskim klubie studenckim „Stodoła”. Tym razem świętować będziemy 45-lecie utworzenia Instytutu Poligrafii PW.

Konkurs Mistrz Druku organizowany jest pod patronatem Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii, a wszyscy członkowie jury są pracownikami Zakładu. Jury składa się z uznanych w naszej branży autorytetów, poligrafów-naukowców, ale i jednocześnie poligrafów-praktyków: przewodniczącym jest dr inż. hab. Stefan Jakucewicz, a członkami jury: dr inż. Konrad Blachowski i dr inż. Jan Kowalczyk.