Logo

Marketing MIX

Nowe funkcje monitorów wielkoformatowych NEC Display Solutions

NEC Display Solutions wprowadza na rynek cztery nowe modele monitorów wielkoformatowych z podświetleniem LED z cieszącej się popularnością podstawowej serii MultiSync® V.

W oparciu o zakończone sukcesem zeszłoroczne odświeżenie serii V, nowe modele V423, V463, V552 i V652 wyróżniają się smuklejszym i lżejszym wzornictwem mimo obudowy w całości wykonanej z metalu. Ponadto dysponują węższą ramką ekranu i mogą pracować w orientacji zarówno poziomej, jak i pionowej. Ta drobna, ale bardzo istotna funkcja ułatwia wykorzystanie monitorów w dowolnym projekcie.

Wprowadzenie podświetlenia LED znacząco zmniejszyło zużycie energii. Na ograniczenie zapotrzebowania na energię wpływ ma też dodanie czujnika natężenia oświetlenia otoczenia, natomiast funkcje odpowiedzialne za odprowadzania ciepła, włącznie ze sterowanymi wentylatorami, wydłużają żywotność monitora i zapewniają większą elastyczność zastosowań w porównaniu z produktami konkurencji.

Nowe modele z serii MultiSync® V dysponują możliwością automatycznego wysyłania drogą e-mailową powiadomień w przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów. Oznacza to, że np. w przypadku nieprawidłowej pracy wentylatora lub problemów z zasilaniem, administrator może wykryć usterkę i naprawić ją zanim ekran zgaśnie. Funkcja ta monitoruje nawet sygnał źródłowy i może zaalarmować serwis w przypadku, gdy podłączony odtwarzacz przestaje wysyłać sygnał do monitora.

Wszystkie nowe modele obsługują slot opcji NEC STv2 OPS, co umożliwia podłączenie mini-komputerów SBC i innych opcjonalnych produktów, takich jak interfejsy HDSDI w standardzie NEC/Intel OPS – wszystko bez konieczności stosowania urządzeń zewnętrznych.

“Odświeżona seria NEC MultiSync® V podnosi poprzeczkę dla wielkoformatowych monitorów segmentu entry-level. Dodanie podświetlenia LED w połączeniu z węższą ramką ekranu i nowym designem sprawia, że kolejne modele są atrakcyjnym wyborem dla użytkowników szukających opłacalnego rozwiązania, a jednocześnie mających wysokie oczekiwania co do możliwości konfiguracji, niezawodności i wytrzymałości” – powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

“Ponadto dodanie takich funkcji, jak czujnik mierzący natężenie oświetlenia w otoczeniu, automatyczne alerty e-mailowe oraz slot opcji drugiej generacji zapewniają użytkownikom narzędzia niezbędne do efektywnej komunikacji z odbiorcami i gwarantują wysoki wskaźnik zwrotu z inwestycji.”

Dostępność i gwarancja

Monitory NEC MultiSync® V552 i V652 są już dostępne na rynku, natomiast modele MultiSync® V423 i V463 pojawią się w sprzedaży pod koniec marca br. W zestawie z każdym monitorem znajduje się przewód zasilający, kabel DVI oraz instrukcja obsługi na płycie CD. Bez dodatkowych opłat można pobrać oprogramowanie do zarządzania poprzez sieć LAN. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.