Logo

Trade marketing

Zmiany personalne Oki w regionie

Od 1 stycznia 2014 roku polskim oddziałem Oki zarządza Marek Szczepański, który objął funkcję Managing Director. Na stanowisko Regional Vice President regionu CEE w Oki awansował Miroslav Tyburec. Powyższe zmiany są efektem decyzji Piotra Nowaka o odejściu z Oki i chęcią poszukiwania nowych wyzwań poza firmą.

Po ponad 20 latach pracy Piotr Nowak żegna się z firmą Oki, do której dołączył w czerwcu 1992 r. obejmując wówczas stanowisko Country Sales Manager w Polsce. Od kwietnia 2008 r. piastował stanowisko Regional Vice President w regionie CEE, gdzie zarządzał powstaniem grupy biznesowej PLE i dołączeniem regionu południowo-wschodniej Europy. Niedługo potem przejął również odpowiedzialność za cały region wschodni.

W związku z odejściem Piotra Nowaka w zespole menedżerskim CEE awans otrzymały dwie osoby.

Stanowisko Managing Director Oki Systems Polska od 1 stycznia 2014 objął Marek Szczepański, który z firmą Oki jest związany od 2004 roku. Wcześniej pracował m.in. dla International Computers Limited oraz CompFort Meridian. Przez ostatnie dwa lata odpowiadał za działy sprzedaży Oki na terenie Polski i Węgier. Marek Szczepański jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, posiada również dyplom MBA uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie jest wielkim fanem kolarstwa górskiego i wspinaczki.

Na stanowisku Regional Vice President Piotra Nowaka zastąpił Miroslav Tyburec, który dołączył do zespołu Oki w Czechach i na Słowacji w 1995 roku jako Finance Manager. W 2007 roku objął funkcję Sales and Marketing Director, aby w 2012 roku awansować na pozycję Managing Director. Miroslav Tyburec, oprócz pracy na stanowisku RVP, będzie odpowiedzialny za pracę biura Oki na Węgrzech.