Marketing MIX Zmiana na stanowisku President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH

Zmiana na stanowisku President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH

0

Ikuo (Indy) Nakagawa przejął funkcję President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH. Zastąpi Kena Osugę, który kierował europejskim zarządem firmy przez ostatnie trzy lata. Osuga obejmie stanowisko Chief Financial Officer w siedzibie głównej Konica Minolta, Konica Minolta Inc., w Tokio w Japonii.

Ikuo (Indy) Nakagawa jest związany z firmą od ponad 30 lat. Rozpoczął karierę w 1982 r. w Minolta Company Limited w Osace w Japonii. W ciągu trzech dekad realizował swoje obowiązki w działach sprzedaży i marketingu, planowania działań finansowych i strategicznych oraz jako członek kierownictwa wyższego szczebla w USA i Azji. W ostatnim czasie pełnił obowiązki President of Konica Minolta Business Solutions China

–Europa to region w którym odnosimy największe sukcesy sprzedażowe. Możliwość zarządzania Konica Minolta Business Services Europe stanowi dla mnie ogromny zaszczyt.

Od 2003 do 2013 Konica Minolta w Europie odnotowała 67 procentowy wzrost sprzedaży w Europie – z 1,3 do 2,2 mld Euro. Obecnie Konica Minolta zatrudnia w Europie prawie 9000 osób, niemalże dwukrotnie więcej niż w 2003 r.

– Ostatnia dekada była dla Konica Minolta Business Solutions Europe okresem dużych zmian, innowacji i rozwoju. Jestem pewien, że dzięki Ikuo (Indy) Nakagawa utrzymamy ten kurs – powiedział Ken Osuga.

Po ponad 15 latach spędzonych w Europie, w tym trzech w roli President w Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Osuga opuści Europę i obejmie stanowisko CFO w Konica Minolta Inc. w Tokio w Japonii. Będzie tam odpowiedzialny za działania finansowe wszystkich spółek należących do Konica Minolta Group.

Konica Minolta Business Solutions Europe w ciągu ostatnich lat przekształciła się w dostawcę kompleksowych usług zarządzania drukiem. Obecnie firma ma podpisane kontrakty na dostarczanie usług z tego zakresu (Optimized Print Services ) z niemalże 3500 klientami w Europie. Konica Minolta zbudowała też silną pozycję  w usługach Managed Content Services (usługi zarządzania treścią). Firma dysponuje również doświadczeniem z zakresu Infrastructure Management Services (usług zarządzania infrastrukturą; IMS) oraz Managed Content Services (MCS). Usługi świadczone są przez należące do Konica Minolta specjalistyczne firmy: Raber+Märcker, Serians and Koneo.

W 2013 roku Konica Minolta była numerem jeden na europejskim rynku druku biurowego w segmencie kolorowym (A3 + A4) (20,5%, InfoSource) a od  lat  utrzymuje pozycję lidera na  rynku średnionakładowego druku produkcyjnego (41,3% w 2013 r., InfoSource). Konica Minolta angażuje się w tworzenie rozwiązań dedykowanych rozwojowi branży druku produkcyjnego.