Marketing MIX Canon sponsorem wystawy „RH 75” autorstwa Ryszarda Horowitza

Canon sponsorem wystawy „RH 75” autorstwa Ryszarda Horowitza

0

Firma Canon została sponsorem wystawy „RH 75” autorstwa światowej sławy fotografa Ryszarda Horowitza. Zwiedzający będą mogli ją obejrzeć w Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 5 maja. Natomiast do 1 czerwca br. wybrane prace wydrukowane w dużym formacie będzie można zobaczyć także na Placu Szczepańskim w tym samym mieście. Cykl prac „RH 75” ma związek obchodami 75. urodzin tego wielkiego artysty.

Na potrzeby wystawy Ryszard Horowitz wybrał 75 najlepszych i najbardziej znanych prac. To wyjątkowy artysta wykorzystujący różne techniki fotografii, retusz, wielokrotne naświetlanie kliszy w aparacie czy manipulacje w ciemni. Jego zdjęcia często przedstawiają baśniowy świat, intrygującą grę symboli i obrazów. Dziś uważany jest za pioniera stosowania efektów specjalnych w fotografii w czasach przed obrazowaniem cyfrowym. Wraz z rozwojem technologii Horowitz podobne efekty osiągał wykorzystując nowatorskie techniki komputerowe i zaawansowane programy, w tym Photoshopa.

Firma Canon, która jest sponsorem wystawy przygotowała fotografie przy użyciu plotera drukującego w technologii  UV  – Océ Arizona 660 XT. Urządzenie zapewnia fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych nośnikach, takich jak PCV, szkło drewno i wielu innych, dzięki czemu idealnie sprawdza się w wielu zastosowaniach, m.in. w grafice reklamowej czy podczas wydruku zdjęć. Dodatkowo, prace z kolekcji zaprezentowanej w Pałacu Sztuki zostały wydrukowane na ploterze Canon imagePROGRAF iPF6450 przeznaczonym do druku wysokiej jakości grafiki i zdjęć. Urządzenie pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty dzięki innowacyjnemu 12-kolorowemu systemowi atramentów pigmentowych LUCIA EX z technologią przetwarzania obrazu.

– Jesteśmy zachwyceni możliwością podjęcia współpracy z tak wybitnym fotografem jak Ryszard Horowitz, tym bardziej, że od lat jest on użytkownikiem sprzętu fotograficznego Canon. Podczas produkcji wystawy zależało nam by oddać niesamowity klimat jego zdjęć, a także zapewnić jakość druku na jaką zasługują. Efekt naszej współpracy będzie można podziwiać w Pałacu Sztuki w Krakowie – mówi Rafał Osiekowicz z firmy Canon Polska.
W produkcję wystawy zaangażowały się warszawskie firmy book&art oraz ProfiLab.
Więcej informacji o Autorze i wydarzeniu na stronie www.rh75.com  

Zdjęcie: Dariusz Latocha.