Logo

NowościWielki Format

Artemis KM 3224 – nowy 3-metrowy „twardziel”

Twardo-solwentowy Artemis 3224to szybki ploter wyposażony w osiem 1024-dyszowych głowic Konica-Minolta. Dzięki podwójnej liczbie dysz – jest 60% bardziej wydajny od swojego poprzednika – modelu 3200!

– Producentowi plotera Artemis KM 3224, po sukcesie sztandarowego modelu Artemis KM 3200, przyświecała myśl przyspieszenia pracy, udoskonalenia konstrukcji pod druk 24/7 (z którym 3200 i tak sobie nieźle radzi – ponad 150 instalacji w Polsce) i jednocześnie zachowania niskiej ceny urządzenia. Na rynku polskim istotnym czynnikiem decydującym o zakupie urządzenia jest szybki zwrot z inwestycji – mówi Paweł Stania z firmy Atrium.

Jak dodaje Stania: Nowy model cechuję się udoskonaloną konstrukcją, wbudowana stacją roboczą i co najważniejsze, 8 głowicami Konica-Minolta o podwójnej (1024) ilości dysz. Wielkość kropli atramentu, generowanej przez głowicę wynosi 42 pl. Jest to wystarczająca jakość do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.

Za prawidłowe prowadzenie mediów odpowiada ciężki system rolowy (odwijająco-nawijający) utrzymujący stałe naprężenie zarówno z tyłu jak i z przodu maszyny.

Artemis KM 3224 osiąga prędkość do 160 m2/h w rozdzielczości 180 x 720 dpi (2 pasy). W  rozdzielczości 240 x 1440 dpi (4 pasy) ploter drukuje z rzeczywistą prędkością do 60 m2/h. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.

Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. W modelu Artemis KM 3200 dzięki temu, żadna głowica w zainstalowanych 150 ploterach w Polsce nie wymagała wymiany. Nie bez znaczenia ma też jakość i długowieczność głowic Konica-Minolta. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów.

KM 3224 podobnie jak 3200 wyposażony został w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.

Urządzenie wyposażone zostało w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną, utrwalającą i grzałka susząca. Zewnętrzna sekcja wentylatorów dosuszających zamontowana jest na froncie maszyny. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Nowy Artemis drukuje twardym solwentem, czyli niedrogim atramentem o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i pogodowe.

Ploter został wyposażony w amerykańskie oprogramowanie Sai – PhotoPRINT 6.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu