Marketing MIX Stacja Mercedes w nowej odsłonie

Stacja Mercedes w nowej odsłonie

0

Oryginalny koncept architektoniczny, atrakcyjny program wydarzeń oraz inspirująca atmosfera – to tegoroczna propozycja na lato od Mercedes-Benz. Po raz trzeci otwiera się dla gości sezonowy Pop-Up-Store na Powiślu. Miejski charakter – w nowoczesnym wydaniu. Bogata oferta wydarzeń motoryzacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Ciekawe brzmienia w kameralnej odsłonie. Do tego wyjątkowy klimat miejsca, w parkowym otoczeniu kultowej dzielnicy Warszawy. Stacja Mercedes powraca.

– Poprzednie edycje były dużym sukcesem, dlatego wracamy na warszawskie Powiśle. Mercedes-Benz bazuje na tradycji, ale patrzymy w przyszłość, więc zostawiamy to,
co sprawdziło się w poprzednich edycjach Stacji, ale dodajemy także nowoczesne elementy – mówi Niels Kowollik, Prezes Zarządu Mercedes-Benz Polska.

Tegoroczna Stacja Mercedes, choć w nocy jest tajemniczą bryłą, to za dnia, dzięki otwierającym się fasadom, zamienia się w nowoczesny garażowy pawilon. Nowa elewacja nawiązuje do industrialnej przeszłości Powiśla – garaży maszynowych oraz parowych, które mieściły się w tej lokalizacji w XIX wieku. – Wcześniejszemu konceptowi Stacji pod względem architektonicznym nadano nowy wymiar i w tym sezonie Stacja konstrukcyjnie jest dużym, zadaszonym tarasem, zapraszającym park do swego wnętrza. Dzięki wtórnemu wykorzystaniu materiałów konstrukcyjnych, zachowaliśmy drewniany szkielet z poprzednich edycji projektu, będący esencją Stacji Mercedes. Zdecydowaliśmy się na nową fasadę także ze względów funkcjonalnych – dzięki takiemu rozwiązaniu Stacja będzie zdecydowanie bardziej niezależna od pogody – mówi Natalia Paszkowska z Pracowni Architektonicznej WWAA, która zaprojektowała pawilon zarówno w poprzednich, jak i w tegorocznej edycji.
– Urbanistycznie Stacja wpisuje się w na nowo definiowany funkcjonalnie obszar – tętniący życiem punkt na mapie Powiśla i Warszawy – dodaje Paszkowska.

[galeria=”1″]

Letni pawilon Mercedesa stanowi połączenie elegancji, nowoczesnego designu i miejskiego stylu życia. Przestrzeń pod znakiem trójramiennej gwiazdy także w tym sezonie będzie obfitowała w wydarzenia interesujące zarówno dla fanów motoryzacji, pasjonatów dobrej muzyki i filmów oraz wielbicieli sportów. Oprócz bogatej oferty kulturalno – rozrywkowej, planowane są także spotkania dedykowane fanom marki, a wśród nich seria mocnych, motoryzacyjnych akcentów. Od wydarzeń dedykowanych klasykom, które rozpocznie w Dniu Pagody (20 czerwca) spotkanie z Paulem Bracqem, jednym z najważniejszych projektantów samochodów XX wieku, aż po prezentacje najnowszych modeli z oferty Mercedesa, wśród których na zakończenie sezonu będzie przedpremiera GLC. Ponadto, przez cały czas działania Stacji Mercedes można umówić się na jazdy testowe. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS i GLA.

Specjalną atrakcją dla pasjonatów sportowych rywalizacji będą niedzielne transmisje Formuły 1. Jako pierwsze goście Stacji zobaczą Grand Prix Austrii (21 czerwca). Mistrzowskie starcia na najsłynniejszych europejskich torach świata wyświetlone zostaną na dużym, kontrastowym ekranie diodowym wraz z podglądem na tzw. live timing. Królowa sportu motorowego – F1 z pewnością nie zawiedzie i dostarczy bardzo silnych emocji. Środy w Stacji pozostaną filmowe i w tym sezonie goście Stacji zobaczą projekcje pod hasłem „Filmowe podróże w czasie”. Nowością będzie rozbudowana oferta zajęć sportowych oraz inspirujące warsztaty, między innymi kulinarne. W piątki, tradycyjnie już Stacja zaprasza na koncerty. Wśród artystów, których zobaczymy w pawilonie w tym sezonie będą między innymi: Notopop (19 czerwca), Krzysztof Zalewski (26 czerwca), Rykarda Parasol (3 lipca), Olivia Anna Livki (10 lipca), Agness B Marry (17 lipca) czy Plastic (24 lipca). Koncertowy sezon w Stacji zainauguruje występ fenomenalnej Gaby Kulki, którą goście usłyszą w pierwszym dniu otwarcia pawilonu, czyli w sobotę, 13 czerwca.

Współtwórcą programu i operatorem Stacji jest tak jak w poprzednich sezonach Grupa Warszawa. W trzeciej edycji projektu wprowadzono także kilka nowoczesnych rozwiązań od strony operacyjnej, które z pewnością jeszcze podniosą jakość obsługi. Jednym z nich jest chociażby okrągły bar, który umożliwi łatwiejszy dostęp
do obsługi, zmniejszy kolejki oraz pozwoli na zwiększenie asortymentu. Ponadto, tegoroczna kuchnia, będzie osobnym pomieszczeniem, co sprawi, że będzie ona naprawdę profesjonalnym zapleczem gastronomicznym. – mówi Bartek Kraciuk z Grupy Warszawa.

Przeczytajcie nasz wywiad z Dr Ewa Łabno-Falęcką, która opowiadała nam m. in. o początkach i tworzeniu Stacji Mercedes: KLIKNIJ TUTAJ

KL