Marketing MIX BenQ PL550 – 55” panel do budowy ścian wideo z najcieńszą ramką...

BenQ PL550 – 55” panel do budowy ścian wideo z najcieńszą ramką  

0

BenQ wprowadził na polski rynek PL550 – 55 calowy panel LED do budowy ścian wizyjnych (video wall) o najmniejszym odstępie między ekranami – zaledwie 3,5 mm. PL550 ma rozdzielczość Full HD (1920×1080), kontrast 1400:1 i jasność 500 nitów (cd/m2).

 

Łańcuchowy system gniazd HDMI

Przy tworzeniu ścian wizyjnych składających się z wielu ekranów kłopotliwa jest konieczność stosowania dzielnika sygnału wizyjnego (splitter) jaki jest wyświetlany na poszczególnych ekranach tworzących ścianę. Jak informuje producent, ta niedogodność została rozwiązana poprzez stworzenie łańcuchowego systemu gniazd HDMI, umożliwiających budowę ściany wizyjnej, składającej się z max 16 ekranów połączonych bezpośrednio tymi gniazdami i automatyczne uzyskanie obrazu na całej ścianie.

Kalibracja i unifikacja kolorów

PL550 wyposażony jest w oprogramowanie do kalibracji kolorów, które umożliwia unifikację kolorów na całej ścianie wizyjnej.

Multiple Display Administrator (MDA)

MDA to narzędzie do zdalnego – przez LAN czy RS232 – zarządzania panelami m.in. ustalania parametrów. wyświetlanymi na ekranach. Umożliwia również tworzenie harmonogramów włączania i wyłączania ekranów oraz mailowego powiadamiania administratora o zaistniałych wydarzeniach.

Wiele gniazd połączeniowych

PL550 ma wiele gniazd połączeniowych m.in. Audio line-in/out, composite video in/out (RCA), composite video in/out (BNC), composite video in/out (YPbPr, RCA), D-sub in/out, HDMI in/out, DVI0D in/out, Display Port in/out, RS232 in/out, RJ45 in/out, external speaker in/out (L/R).

Bezpłatne oprogramowanie

Do panelu PL550 dołączane jest oprogramowanie: do kalibracji kolorów, MDA (Multiple Display Administrator), EZ Suit (Google play, App Store, eSupport).

BenQ PL550 jest już dostępny na polskim rynku. Producent oferuje gwarancję: 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

www.BenQ.pl

JK