Marketing MIX Mateusz Kusznierewicz ambasadorem World Corporate Golf Challenge Poland

Mateusz Kusznierewicz ambasadorem World Corporate Golf Challenge Poland

127
0

Polski żeglarz regatowy, uczestnik pięciu igrzysk olimpijskich, zdobywca pierwszego w historii polskiego żeglarstwa, złotego medalu olimpijskiego. Po zakończeniu przygody ze sportem wyczynowym rozpoczął swoją karierę biznesową, pozostał jednak aktywny sportowo, a jedną z Jego pasji stał się golf. Mowa oczywiście o Mateuszu Kusznierewiczu, który został ambasadorem polskiej edycji turnieju World Corporate Golf Challenge.

W ostatnią sobotę, 12 września, na polu golfowym Kalinowe Pola w Świebodzinie, rozpoczęła się druga edycja korporacyjnego turnieju golfowego World Corporate Golf Challenge Poland. W ramach cyklu, do połowy maja 2016 roku, odbędzie się siedem spotkań eliminacyjnych w klubach golfowych w całej Polsce (pełna lista dostępna na www.wcgc.pl). Drużyny, które uzyskają kwalifikację, 20 i 21 maja 2016 roku, na polu Lisia Polana k. Warszawy spotkają się w polskim finale WCGC i zagrają o nagrodę główną – wyjazd na światowe finały, które ponownie odbędą się w portugalskim Cascais.

Ambasadorem polskiej edycji turnieju jest Mateusz Kusznierewicz. Będzie On gościem wybranych spotkań eliminacyjnych, zagra w finale turnieju oraz poprowadzi galę wieczorną, która towarzyszy wydarzeniu.

– World Corporate Golf Challenge to turniej golfowy skierowany do przedstawicieli biznesu. Pojawienie się tej imprezy w Polsce to mocny punkt na mapie wydarzeń sportowych dedykowanych firmom – nie tylko korporacjom. Rywalizują duety, zagrać może każdy, kto prowadzi zarejestrowaną w Polsce działalność bądź jest przedstawicielem zagranicznej organizacji w Polsce. Wiadomo nie od dziś, że sport to biznes, a biznes to sport. Połączenie ich w jednym wydarzeniu to bardzo atrakcyjna propozycja dla przedsiębiorców kochających golf. Dlatego zdecydowałem się zostać ambasadorem turnieju w Polsce – mówi Mateusz Kusznierewicz.

World Corporate Golf Challenge to największy korporacyjny turniej golfowy świata, w którym udział biorą przedsiębiorcy oraz menedżerowie, reprezentujący najwyższe szczeble kariery. Uczestniczące w turniejach drużyny reprezentują jednocześnie firmy oraz kraje, z których pochodzą. Polska, od stycznia 2015 roku, znajduje się wśród ponad 50 krajów, w których rozgrywane są eliminacje do światowego finału. Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem dedykowanej strony www.wcgc.pl. Tam również znajdują się wszystkie informacje związane z wydarzeniem.

Nagrodą główną w polskiej edycji turnieju jest udział w światowym finale WCGC, który odbędzie się w lipcu 2016 roku na polu Oitavos Dunes Golf Course – jednym ze 100 najlepszych na świecie. Obiekt zlokalizowany jest w malowniczej, leżącej nad Oceanem Atlantyckim miejscowości Cascais w Portugalii. W trwającym kilka dni programie, poza dwudniowym turniejem głównym, znajdą się turnieje dla gości, pokazy, przyjęcia koktajlowe oraz uroczysta gala. W rywalizacji udział weźmie około 80 topowych przedstawicieli świata biznesu z 53 państw.

www.wcgc.pl