Logo

Event MIX

ICP Group organizuje największe targi world music WOMEX

WOMEX (World Music Expo) to największe targi world music na świecie. Do tej pory organizowane były w takich miastach jak Berlin, Sewilla, Bruksela czy Kopenhaga. W roku 2017 ten zaszczyt przypadnie Katowicom. Tak wielkie wydarzenie muzyczne będzie pierwszy raz odbywało się w Polsce, a za jego organizację odpowiedzialne będzie ICP Group.

–  To dla nas wyjątkowe wyróżnienie – cztery lata walczyliśmy o to, by sprowadzić WOMEX do Polski  Rywalizowaliśmy z 8 miastami, wśród których były takie tuzy jak Dublin, Budapeszt czy Sztokholm. O naszej wygranej przesądziła perfekcyjnie przygotowana aplikacja oraz zaproponowana lokalizacja: nieustannie rozwijające swoją ofertę kulturalną Katowice – Miasto Muzyki UNESCO i Instytucja Miasto Ogrodów – mówi Paweł Jurczak, szef działu DMC w ICP Group i pomysłodawca organizacji WOMEX w naszym kraju.

To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych na świecie odbędzie się w dniach 25-29 października 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. O jego skali świadczy fakt, że spodziewanych jest blisko 3 000 przedstawicieli world mu­sic z całego świata. Podczas WOMEX zorganizowanych zostanie 60 koncertów, pięciodniowa konferencja, a przede wszystkim targi, podczas których zapre­zentuje się ponad 300 wystawców.  Wśród nich znajdą się przedstawiciele wytwórni muzycznych, organizatorzy festiwali, artyści, menadżerowie oraz dziennikarze z całego świata. Nie zabraknie również miłośników tego gatunku.

ICP Group została uznana przez przedstawicieli WOMEX za najbardziej wiarygodnego partnera, rozumiejącego ideę wydarzenia i fakt, że WOMEX to przede wszystkim społeczność miłośników world music.

– Cieszymy się, że to właśnie Polskę odwiedzą przedstawiciele środowiska world music i że do nas będzie należało zorganizowanie jednego z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce w przyszłym roku. Jesteśmy dumni, że wspólnie możemy gościć w Polsce imprezę, która przyczyni się do promocji naszego kraju, miasta Katowice oraz wpłynie na rozwój ekonomiczny i kulturalny regionu Górnego Śląska – mówi Krzysztof Michniewicz, Prezes Zarządu ICP Group.

www.icpgroup.pl

JK