Event MIX Alchemia Światła oczarowała Wrocław

Alchemia Światła oczarowała Wrocław

0

Ponad 30 tysięcy osób obejrzało we Wrocławiu widowisko multimedialne Alchemia Światła. To projekt firmy TAURON Dystrybucja, która w tym roku do współpracy zaprosiła Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 i Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu.

Alchemia Światła to unikalne w skali kraju interdyscyplinarne w widowisko multimedialne. Łączy nowoczesne sztuki wizualne w postaci trójwymiarowego mappingu, ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo. Widzowie zgromadzeni 3 i 4 wrześnianna wrocławskim Placu Wolności mogli podziwiać m.in. powietrzny taniec, trójwymiarowe i interaktywne animacje i energetyczną choreografię.

Wielopoziomowa scena zaprojektowana specjalnie na potrzeby Alchemii Światła, była wykorzystywana nie tylko przez muzyków, ale też akrobatów. W narrację widowiska, w której wzięli udział między innymi Jerzy Stuhr i Agata Buzek, zostały również wplecione maszyny budowlane. Wśród wokalistów znaleźli się Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Dominika Barabas oraz reprezentanci Wrocławia Natalia Lubrano i L.U.C. Prócz wokalistów i aktorów widowisko stworzyła duża grupa artystyczna, w tym tancerze, akrobaci, parkurowcy i streetartowcy.

Głównym bohaterem widowiska był budynek Narodowego Forum Muzyki. Zaprojektowany na wzór pudła rezonansowego, odgrywał rolę swoistej muzycznej maszyny, która uczyła się rytmu i dźwięków od człowieka i w konsekwencji sama starała się tworzyć. Budynek-maszyna przyjmował dźwięki, przetwarzał je i „naśladował” wszystko, co się działo dookoła.

[galeria=”1″] 

Po ubiegłorocznym sukcesie widowiska na Wawelu, gdzie przedstawione zostały legendy i podania wawelskie, w tym roku widzowie zobaczyli całkiem nową odsłonę Alchemii. Uczestniczyli w opowieści o muzyce – jednym z najważniejszych przejawów ludzkiej kultury i filarze sztuki.

– Alchemia Światła to nasz autorski projekt, w którym w niekonwencjonalny sposób wykorzystujemy światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne. Celem projektu jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie, a także przedstawienie konkretnej historii, która łączy się z miejscem widowiska – mówi Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja.

Ubiegłoroczna Alchemia Światła została laureatem konkursów Top Event 2015, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną i zwyciężyła w rankingu Najwyższa Eventualność 2015. Pomysłodawcą i mecenasem wydarzenia jest firma Tauron Dystrybucja.

[youtube=”MlSKjmplfg4″]

JK