Marketing MIX Visa z nowym Centrum Innowacji w Londynie i platformą dla deweloperów w...

Visa z nowym Centrum Innowacji w Londynie i platformą dla deweloperów w Europie

0

21 lutego Visa Inc. ogłosiła otwarcie swojego londyńskiego Centrum Innowacji (Visa Innovation Center London), mieszczącego się w budynku europejskiej centrali organizacji w dzielnicy Paddington. To największe ze wszystkich dotychczas uruchomionych Centrów Innowacji, o powierzchni ponad 1 tys. m2, zapewni przyjazną przestrzeń do projektowania i rozwijania rozwiązań płatniczych nowej generacji we współpracy z instytucjami finansowymi, detalistami i innymi partnerami Visa.

Londyńskie Centrum Innowacji umożliwi zobaczenie m.in. praktycznych zastosowań internetu rzeczy w połączonym z siecią samochodzie czy urządzeniach domowych – na przykład do dokonywania płatności za ubezpieczenie samochodowe lub składania zamówień na produkty spożywcze prosto z lodówki. Centrum pozwoli również poznać koncepcję handlu detalicznego przyszłości poprzez użycie rozwiązań wirtualnej rzeczywistości do wybrania najlepszego miejsca na zawodach Formuły E czy też zastosowanie uwierzytelniania biometrycznego przy zakupie biletu.

Visa poinformowała dziś również, że programiści sektora fintech z całej Europy będą mogli korzystać z platformy Visa Developer Platform dla tworzenia nowych, bezpiecznych sposobów płacenia. Już teraz Visa udostępnia detalistom, instytucjom finansowym, firmom technologicznym i start-up’om część swoich programistycznych interfejsów aplikacji (API), zestawów narzędzi programistycznych (SDK) i dokumentacji – z myślą o tworzeniu nowej generacji rozwiązań dla handlu.

Centrum Innowacji Visa w Londynie

Londyńskie centrum dołącza do globalnej sieci centrów i biur innowacji działających w czołowych ośrodkach rozwoju nowych technologii: Berlinie, Dubaju, Miami, San Francisco, Singapurze, Sao Paulo i Tel Awiwie.

– Wyjątkowość naszych centrów innowacji polega na tym, że we współpracy z partnerami rozwiązujemy rzeczywiste problemy konsumentów i firm z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych. Osiągnęliśmy ogromne sukcesy na tym polu w już działających centrach i bardzo cieszymy się z otwarcia nowoczesnego ośrodka w Londynie – powiedział Jim McCarthy, wiceprezes ds. innowacji i partnerstwa strategicznego, Visa.

Wraz z przechodzeniem branży płatności od rozwiązań opartych na karcie plastikowej do technologii cyfrowych i wkroczeniem na scenę nowych graczy, misją Visa staje się umożliwienie bezpiecznego handlu z wykorzystaniem wszelkich połączonych z internetem urządzeń, w tym sprzętów domowych czy urządzeń ubieralnych. Ważną częścią tej misji jest działalność światowej sieci centrów innowacji Visa, wspierających innowacyjność i pozwalających partnerom Visa na:

  •        Włączenie się: Centrum oferuje partnerom Visa wszystko, czego potrzebują do pracy nad nowymi rozwiązaniami cyfrowymi – w przestrzeni zaprojektowanej z myślą o dynamicznej interakcji, eksperymentach w czasie rzeczywistym i szybkim tworzeniu rozwiązań prototypowych.
  •        Testowanie: Visa kładzie nacisk na tworzenie rozwiązań zorientowanych na jak najlepsze zaspakajanie potrzeb użytkownika.
  •        Współpracę: Partnerzy uzyskują możliwość współdziałania ze specjalistami Visa oraz dostęp do technologii Visa – w tym również do programistycznych interfejsów aplikacji (API) oraz zestawów narzędzi programistycznych (SDK), za pośrednictwem platformy Visa Developer Platform.

– Otwarcie Centrum Innowacji w Londynie doskonale odpowiada na potrzeby polskich banków, stanowiąc wsparcie naszych wspólnych działań lokalnych, w wyniku których powstanie w Warszawie inkubator innowacji Visa. Będzie on czerpać z zasobów londyńskiego centrum, któremu w przyszłości także chcielibyśmy oferować rozwiązania opracowane przez nasz inkubator i sprawdzone na polskim rynku – powiedziała Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Inkubator innowacji w Warszawie jest wynikiem wspólnej inicjatywy banków zrzeszonych w organizacji Visa Polska oraz Visa. Jego uruchomienie planowane jest na II kwartał br. Inkubator będzie skupiał się na opracowywaniu – wspólnie z podmiotami krajowymi – rozwiązań mających wspierać rozwój płatności i cyfryzację polskiej gospodarki. Cztery główne obszary, na których w pierwszej kolejności skupią się prace zespołu inkubatora, to: płatności nowej generacji oraz sieć ich akceptacji; rozwiązania dla inteligentnych miast (ang. smart cities) i rozwiązania wynikające z koncepcji internetu rzeczy; rozwiązania służące weryfikacji i uwierzytelnianiu płatności; wykorzystanie danych.

JK